Luni 21 iunie |
20:00 | Recital Extraordinar Stefan Hrusca si Vasile Seicaru Invitati : Florin
M�ndru si Daniel Fat | Teatrul de Vara |
Marti 22 iunie |
20:00 | Seara de romante maghiare | Teatrul de Vara |
Miercuri 23 iunie |
16:00 | Expozitia "Creativitate si �ndem�nare" | Palatul Culturii |
18:00 | Decernarea titlurilor de Cetateni de onoare si Pro Urbe | Palatul Culturii Sala oglinzilor |
20:00 | Concurs Miss Tirgu Mures Concert Laguna si Pepe | Teatrul de vara |
21:00 | Concert | Cetate - Bastionul Macelarilor - parter |
Joi 24 iunie |
11:00 | Medalion "200 de ani de la nasterea compozitorului Johann Strauss"
| Biblioteca Judeteana, Sectia de arta - Str. Bolyai nr 17 |
12:00 | Deschiderea Expozitiei economice | Piata Victoriei, Piata Trandafirilor |
17:00 | Deschiderea festiva a Zilelor T�rgumuresene Program
cultural - scena Fanfara de la 10 prajini
Ansamblul Artistic ,,Muresul"- sectia maghiara
Grupul de dans german al Colegiului National ,, Al.Papiu Ilarian" T�rgu-Mures
Ansamblul tiganesc Aven Amentza Romale
Ansamblul Muresul - sectia rom�na
Recital Kilyen Ilka
Recital Liviu Vasilica
Recital Fanfara de la 10 Prajini
Recital Etnic
Recital Haiducii
Recital Ro Mania | Primarie, Piata Victoriei, Cetate |
18:00 | "Orase �nfratite �n arta" T�rgu-Mures - Baja - Zambor | Cetatea T�rgu-Mures - Cladirea Manutantei |
21:00 | Concert | Cetate - Bastionul Macelarilor - parter |
Vineri 25 iunie |
10:00 | �nt�lnirea delegatiilor din orasele �nfratite | Primarie, Sala 45 |
10:00 | Program pentru copii | Cetatea T�rgu-Mures |
12:00 | "Nunta de aur" | Casa Casatoriilor |
12:00 | Vernisajul expozitiei "T�rgu - Mures, oras al scolilor" | Biblioteca Teleki |
13:00 | �nt�lnirea oamenilor de afaceri | Sala mare a Palatului Culturii |
17:00 | Expozitia de prezentare a orasului Zalaegerszeg | Muzeul Judetean Palatul Culturii,et III |
17:00 | Program cultural-scena Ansambul Napsugar
Ansamblul Sireagul
Ansamblul Csabar din Baja si Oves
Ansamblul Sireagul
Ansamblul Valiczka din Zalaegerszeg
Ansamblu Sireagul
Ansamblul din Kecskemet
Ansamblul Sireagul
Recital Vigh Agnes
Recital Mr.Joe
Recital @ MIX
Recital FERI
Recital Bere Gratis
Recital Bosquito | Cetatea T�rgu-Mures |
18:00 | Vernisaj Expozitie de grafica | Sala de Consiliu a Bisericii Unitariene str. Bolyai nr.13 |
18:00 | Lansarea volumului de memorii "Iosif Pop, Credinta si apostolat" | Palatul Culturii Sala mica |
19:00 | Balul Primariei | Clubul Black Lord |
19:30 | Tanczhaz | Biblioteca Teleki |
S�mbata 26 iunie |
10:00 | Program pentru copii | Cetatea T�rgu-Mures - scena |
11:00 | Expozitie de fotografie moderna | Centrul "Deus Providebit" al Bisericii Romano - Catolice |
17:00 | Program cultural-scena Gala Formatiilor T�rgumuresene
· Noxa
· No Brain
· Bonzai
· Bagabontzii 99
· Peste limita
· Deadly Combination
· Tobasco
Concert Gemina
Concert Defender
Concert Insekt
Concert Parlament
Concert Vama Veche
Concert 3 SUD-EST | Cetatea T�rgu-Mures |
20:00 | Bolyai Buli | Curtea Liceului Bolyai Farkas |
Duminica 27 iunie |
10:00 | Spectacole pentru copii | Cetatea T�rgu-Mures - Bastionul Macelarilor - etaj I |
12:00 | Premierea elevilor cu rezultate deosebite | Primarie sala 45 |
12:30 | Aniversare - Kerekes Toth Erzsebet - Cetatean de onoare | Centrul Diaconic - str. Eminescu nr.28 |
17:00 | Program cultural-scena Spectacol folcloric
· Ansamblul Ardealul din Ludus
· Ansamblul din Band
· Ansamblul din Idicel Sat
· Ansamblul din Voievodeni
· Ansamblul Junii Calimanilor
· Ansamblul din Chibed
· Ansamblul Bistra Muresului
· Ansamblul din Galateni
· Ansamblul Junii Calimanilor
Recital Otvos Mari
Recital Nicolae Furdui Iancu
Recital Sava Negrean Brudascu
Concert MC Body
Concert Dancs Anamari
Concert Akcent
Concert SIMPLU, CREAM si MARIUS MOGA | Cetatea T�rgu-Mures |
24:00 | Foc de artificii | Cetatea T�rgu-Mures |