Vineri 27.08.2010 10:00 – Cupa Municipiului Alexandria (baschet feminin, 13 – 14 ani);
19:00 – “Nu fi spectator! Participa”(streetball);
19:00 – “Cosul de aur”(concurs aruncare de la 3 puncte).
Sambata 28.08.2010 10:00 – Deschiderea Targului Mestesugarilor – Str. Dunarii tronsonul cuprins intr Str. Av. Colfescu si I. Creanga;
10:00 – Deschiderea Targului de Carte – platoul din fata statuii eroului necunoscut;
10:00 – Deschiderea concursurilor de Sah, Table, Rummy;
12:00 – Parada si expozitie BMW;
15:30 – Parada portului si dansului popular international – Traseu: Str. Dunarii – Str. Bucuresti – Str. Libertatii – Str. I. Creanga;
16:00 – 18:30 – Spectacol folcloric de amatori sustinut de ansamblurile participante la parada portului popular – scena de pe platoul din fata Casei de Cultura a Sindicatelor;
18:00 – Deschiderea campionatului de fotbal pe cartiere, pe teren sintetic – terenul din Padurea Vedea;
18:30 – 19:30 – Concert de folclor – – Scena din fata Casei de Cultura a Sindicatelor;
19:30 – 19:55 – Ansamblul de la Nasturelu;
20:00 – Spectacol – Constantin Enceanu, Sanda Argint, Mariana Ionescu Capitanescu, Marius Magureanu, Alexandrescu Costin, Verginica Neagu.
Duminica – 29.08.2010 10:00 – Concursuri organizate de CLTA – “Roata norocului” si program pentru copii – zona centrala;
10:00 – Cel mai frumos spatiu verde;
10:30 – Spectacol “Dai o sansa” – scena de pe platoul din fata Casei de Cultura a Sindicatelor;
10:45 – Spectacol de teatrul in limba franceza – scena de pe platoul din fata Casei de Cultura a Sindicatelor;
10:45 – Parada sportivilor alexandreni – Padurea Vedea – str. I. Creanga – Str. Dunarii;
11:00 – Demonstratie de dans modern – scena de pe platoul din fata Casei de Cultura a Sindicatelor;
11:15 – Demonstratii sportive – scena de pe platoul din fata Casei de Cultura a Sindicatelor;
17:00 – Carnaval CLTA – zona centrala;
18:00 – Procesiune religioasa – Traseu: Catedrala Sf Alexandru – Str. Dunarii – Str. Bucuresti – Str. Libertatii – Str. Carpati – Str. I. Creanga – Str. Dunarii – Str. Av. Colfescu – Catedrala Sf. Alexandru;
18:30 – Muzica de promenada – Foisorul din Parcul Central (Fanfara din DEALUL SPIRII);
19:00 – Spectacol amatori – trupa Eclips si trupa DMF – scena de pe platoul din fata Casei de Cultura a Sindicatelor;
20:00 – Spectacol Vita de Vie si Proconsul – Scena de pe platoul din fata Casei de Cultura a Sindicatelor;
23.00 – Spectacol CLTA – Scena de pe platoul din fata Casei de Cultura a Sindicatelor.
Luni 30.08.2010 16:00 – Finala campionatului de fotbal pe cartiere – Teren sintetic Padurea Vedea;
17:30 – Concurs de fotografie “Cel mai bun prieten” – str. Libertatii;
18:00 – Premierea primului copil nascut pe 30.08.2010;
18:00 – Cel mai varstnic cetatean al Municipiului Alexandria;
18:00 – Premierea elevilor cu rezultate deosebita la invatatura – Scena de pe platoul din fata Casei de Cultura a Sindicatelor;
19:30 – Spectacol muzical cu artisti locali – Scena de pe platoul din fata Casei de Cultura a Sindicatelor;
19:30 – Demonstratie dans de societate – Scena de pe platoul din fata Casei de Cultura a Sindicatelor;
20:00 – Spectacol: Passion, Terranova si Iris – Scena de pe platoul din fata Casei de Cultura a Sindicatelor;
23:00 – FOC DE ARTIFICII.
|