Vineri, 18 august
15:00-16:00 - Conferin?ã de Presã la sediul ibz
18:00 - Deschiderea (Imnul Rom�niei, Imnul Europei)
18:10 - Discursuri
18:30 - Imnul Festivalului
18:35-19:00 - Germani
19:05-19:35 - Maghiari Sighi?oara
19:40-20:10 - Greci - Forma?ia de Dansuri Eftimos si Corul Orfeas din Bra?ov
20:15-20:45 - Armeni Constan?a
20:50-21:30 - Turci
21:35-22:10 - Albanezi - Ansamblul de Muzicã ?i Dans Serenada
22:10-23:00 - 10 Prãjini S�mbãtã, 19 august
16:00-17:00 - Greci Bra?ov - Lansare CD Corul Orfeas
17:00-17:45 - Maghiari Sighi?oara
17:50-18:30 - Albanezi - Ansamblul de Muzicã ?i Dans Serenada
18:35-19:15 - Armeni Constan?a
19:20-20:00 - Italieni Ia?i
20:05-20:50 - Turci
20:55-21:45 - Greci - Forma?ia de Dansuri Eftimos si Corul Orfeas din Bra?ov
22:00-23:00 - BlackBeers Duminicã, 20 august
11:15-12:00 - Maghiari Sighi?oara
12:10-13:00 - Evrei
13:10-14:00 - Folclor
17:00-17:40 - Rromi Sighi?oara
17:45-18:30 - Italieni Ia?i
18:35-19:15 - Macedoneni
19:20-20:05 - Arom�ni - Ansamblul ?Pilisterlu? din Bucure?ti
20:10-20:50 - Polonezi
21:00-21:50 - Poetica ProEtnica: Groupe Culturel Maag Dann, Senegal
22:00-23:00 - Ioan Gyuri Pascu & The BlueWorkers Luni, 21 august
17:00-17:30 - Maghiari Cristur
17:35-18:15 - Polonezi
18:20-19:05 - Arom�ni - Ansamblul ?Pilisterlu? din Bucure?ti
19:10-19:55 - Bulgari
20:00-20:40 - Macedoneni
20:45-21:30 - Ru?i Lipoveni
21:45-22:15 - Poetica ProEtnica: Groupe Culturel Maag Dann, Senegal
22:30-23:15 - Harry Tavitian Mar?i, 22 august
16:20-16:55 - Greci Ucraina - Ansamblul de Dans Panair
17:00-17:45 - Ru?i Lipoveni
17:50-18:35 - Germani Sighi?oara
18:40-19:25 - Bulgari
19:30-20:10 - Croa?i
20:15-21:00 - Italieni C�mpulung
21:10-21:55 - Arom�ni - Ansamblul La Steaua din Mihail Kogãlniceanu, Constan?a
22:00-23:00 - Trupa VH2 | Miercuri, 23 august
16:20-16:55 - Maghiari Odorhei
17:00-17:45 - Arom�ni - Ansamblul ?Iholu? din Constan?a
17:50-18:30 - Croa?i
18:35-19:20 - Italieni Craiova
19:25-20:10 - Slovaci
20:15-21:00 - Ucraineni
21:15-22:00 - Greci Ucraina - Ansamblul de Dans Panair
22:00-23:00 - Recital Joi, 24 august
17:00-17:45 - Armeni Cluj
17:50-18:35 - Ucraineni
18:40-19:25 - Slovaci
19:30-20:15 - Italieni
20:20-21:05 - Cehi
21:10-22:00 - Poetica ProEtnica: Evrei Klezmer
22:15-23:00 - Dancs Anamarie Vineri, 25 august
17:00-17:55 - Evrei Klezmer
18:00-18:45 - Cehi
18:50-19:25 - Armeni Cluj
19:30-20:15 - S�rbi
20:20-21:05 - Greci Constan?a
21:20-21:55 - Tãtari
22:10-23:00 - Trupa Hara S�mbãtã, 26 august
16:30-17:15 - Maghiari Odorhei
17:20-18:05 - Ru?i Lipoveni
18:10-18:55 - Germani Banat - Cercul Cultural Banat, JA Rom�nia din Arad ?i Nãdlac
19:00-19:45 - Tãtari
19:50-20:35 - Greci Constan?a
20:40-21:25 - S�rbi
21:35-22:15 - Poetica ProEtnica: Forma?ia Villa Kuhnterbunt
22:25-23:30 - Recital Duminicã, 27 august
13:00-14:00 - Muzicã Popularã Rom�neascã
17:00-18:00 - Evrei
18:05-18:45 - Rromi Sighi?oara
18:50-19:30 - Germani Banat - Cercul Cultural Banat, JA Rom�nia din Arad ?i Nãdlac
19:35-20:20 - Maghiari Mure?
20:25-21:00 - Ru?i Lipoveni
21:15-21:50 - Poetica ProEtnica
22:00-23:15 - Desperado
23:15-23:30 - Focuri de Artificii |