dordeduca
0 evenimente in octombrie:
etc
  • home
  • evenimente
  • impresii
  • foto
  • news
  • dordeduca ical ics
  • twitter
  •  

xx
Evenimente
02 mai 2007 - 09 mai 2007

Festudis Iasi

galeriefilmcazarehartaComentarii
aDupa Student Festul celor din Timisoara urmeaza Festudis-ul studentilor ieseni, un eveniment care a devenit de traditie. Intre  2 -9 mai vor avea loc o multime de evenimente, de la expozitii si conferinte pana la concerte de toate soiurile. Toate organizatiile de studenti din Targul Iesilor si-au dat aportul in organizarea actiunilor inscrise in festival.




Program

Miercuri 02 mai 2007
ora 12.00 – Conferinţa de presa – Sala Foaier – Casa Studentilor
ora 18.00 – Parada organizatiilor pe traseul:
Casa de Cultura a Studentilor Iasi, B-dul Stefan cel Mare, Palat, T. Vladimirescu, Iulius Mall
ora 19.00 – Deschiderea oficiala a festivalului – Parcare Chimie
ora 20.00 – Spectacol de deschidere – Parcare Chimie –
Spectacol cu formatiile Casei de Cultura a Studentilor Iasi
Recital – Ducu Bertzi, Zdob si Zdup

Joi 03 mai 2007
ora 10.30 – Repedea - O Moştenire Curata– (dezbatere)
Casa Studentilor (Sala Azur) si Fac. Biologie (Corp B – Univ “Al.I.Cuza”Iasi),
ora 19.00 – Seara de dans – Foaier – Casa Studentilor
ora 19.00 – Ascensiune Romaneasca in Aconcagua 2007 – (prezentare foto/video)
 Sala Azur – Casa Studentilor
ora 21.00 – Jazz on line – Sundays Club – Casa Studentilor Invitati – “Gandaci Nebuni”

Vineri 04 mai 2007
ora 10.30 – Repedea - O Mostenire Curata – (actiune de ecologizare)
Rezervatia Ştiintifica “Locul Fosilifer Dealul Repedea” Iasi
ora 16.00 – InfoVicii - Infodesk – Parcul Voievozilor – Casa Studentilor
ora 18.00 – Sanatatea orala, estetica si viata profesionala – Sala Azur – Casa Studentilor
ora 19.00 – Seara de muzica Folk – Parcul Voievozilor – Casa Studentilor
Invitaţi – Mircea Baniciu, Vasile Seicaru, Vladi Knejevici, Walter Ghicolescu
 studenti pasionati de muzica Folk
ora 22.00 – My American Party Experience – Tabara Ciric

Sambata 05 mai 2007
ora 05.00 – PESCARstudIS – Lacul Ciric
ora 07.00 – Concurs de orientare turistica – Padurea Barnova
ora 09.00 – Pe Roti Verzi ed. VIII-a – Casa de Cultura a Studentilor – Bucium
ora 10.00 – Tinerii in bransa artei
1. “In direct” – Atelier de lucru/Concurs – modelaj, pictura, stencil,graffiti – in fata Primariei
2. „Cunoastem anonimi...” – Expozitie (sculptura, modelaj, pictura, stencil, graffiti) – In fata Primariei

ora 14.00 – Condamnati la uitare – Seminar “Aromanii n cultura romana” – Sala Azur – Casa Studentilor
 Invitat: Ion Ciprian Stoian,
ora 16.00 – InfoVicii - Infodesk – Parcul Voievozilor – Casa Studentilor
ora 20.00 – Miss FEstudIS – Sala Foaier – Casa Studentilor
ora 21.00 – Tinerii n bransa artei - Petrecere „Come join the lights” – Club YAGO

05-10 mai "Tinerii n bransa artei”
Expozitie (sculptura, modelaj, pictura, stencil, graffiti) n faţa Primariei

Duminica 06 mai 2007
ora 09.00 – Pe Roti Verzi ed. VIII-a – Casa de Cultura a Studentilor – Bucium,
ora 11.00 – InfoVicii - Maraton – Stefan cel Mare
ora 12.00 – DigiPhoto – Sala Foaier – Casa Studentilor
ora 14.00 – Condamnati la uitare – Seminar “Iasul ntre vechi si nou”
Casa de Cultura “Mihai Ursachi”
Invitat: Răzvan Teodorescu şi Alexandru Zub
ora 14.00 – Dezbatere – “Presa, caine de paza sau arma de santaj” – Aula “Mihai Eminescu”
Invitati : Robert Turcescu,
ora 20.00 – Green Night – Spectacol de teatru – Parcul Voievozilor
ora 21.00 – Green Night – Film – Sala Azur – Casa Studentilor
ora 23.00 – Green Night – Petrecere – Sala Foaier – Casa Studentilor,
ora 23.30 – Seara Karaoke – Sala Foaier – Casa Studentilor

Luni 07 mai 2007
ora 09.00 – Paintball – Parcare Tudor Vladimirescu – intre caminele T2 si T3
ora 10.00 – 5 minute pentru sanatate – Parcare Casa Studentilor
ora 12.00 – Hip-Hop Kulture - videoproiectie – Sala Azur – Casa Studentilor
ora 14.00 – Hip-Hop Kulture – concurs grafiti – Parcul Voievozilor
ora 16.00 – Condamnati la uitare – Seminar “Armenii din Romania – trecut, prezent si viitor”
Sala Azur – Casa Studentilor Invitat: Nazaryan Zare
ora 20.00 – Hip-Hop Kulture - spectacol – Parcul Voievozilor, Invitat – Grasu XXL


Marti 08 mai 2007
ora 12.00 – Condamnati la uitare – Expozitie de porturi traditionale – Sala Foaier – Casa Studentilor
ora 12.00 – "Studistur-Ziduri si Vremuri in targul Iesilor" – seminar – Amfiteatrul B8 corp B,
ora 16.00 – Punct ochit punct lovit – Sala Clubului Sportiv Politehnica Iasi
ora 17.00 – Body Painting – Parcul Voievozilor
ora 18.00 – Condamnati la uitare – Seara de dans – Parcul Voievozilor – Casa Studentilor
ora 18.00 – ntalnire cu Daniel Buzdugan – Amfiteatrul CH2 al Facultătii de Iginerie Chimica
ora 20.00 – Medieval Body Painting – Sala Foaier – Casa Studentilor
ora 22.00 – Condamnati la uitare – Seara de film – Casa “Mihai Ursachi”

Miercuri 09 mai 2007
ora 12.00 – Studentul roman student european – Sala Azur – Casa Studentilor
ora 16.00 – „Echitatie – un sport nobil” – Hipodrom Iasi
ora 16.00 –"Studistur - Ziduri si Vremuri in targul Iesilor" – Concurs –Parcare casa Studentilor,
ora 18.00 – Seara de folclor cu Doina Carpatilor, Stefan Pintilie, Claudia Martinica – Parcul Voievozilor
ora 20.00 – Seara rock – Parcul Voievozilor, Invitata – Trupa Coma,

Joi 10 mai 2007
ora 20.00 – Liga se prezinta – Parcul Voievozilor - Casa Studentilor

Program Sectiunea teatru

Miercuri 02.05:
“MEDEEA” de Nail La Bute  ora:20:00 sala Ludic
 “STOP THE TEMPO”  de Gianina Carbunariu Ora: 21:30 sala Ludic ;

Joi  03.05:             
“Vanatorii de Sobolani” de Peter Tulini
 Ora: 20:00  sala Ludic spectacol lectura
19:00-20:00 Spectacol  Trupa  Italia sala Ludic;

Vineri 04.05:       
Nopti albe: “ Medeea” de Nail La Bute  Ora: 19:30 sala Ludic ;
 “ Cerere in Casatorie” de A.P Cehov ora 21:00  Parcul Voievodal ;

Duminica 06.05
Spectacol “Green Night” ora:20:30-22:00 Parcul Voievodal ;
 
Luni 07.05:        
“Stop the tempo” de Gianina Carbunariu
Spectacol lectura ora: 20:00 sala Ludic
 “Un soarece batran de teatru” de A.P Cehov Ora: 21.30 Parcul Voievodal ;

Marti 08.05:      
“ Oamenii Nimanui” de Dumitru Crudu ora: 20:00 sala Ludic ;
 “Casa Bernardei Alba” de F.G.Larca ora:21:30 Parcul Voievodal ;

Miercuri 09.05:
“Spectacol Imaginar” dupa M.Visniec ora :  20:30 Sala Ludic ;
                             
In perioada 2 – 9. 05 2007 Vor avea loc ateliere teatrale realizate de trupa de teatru LUDIC si trupa de teatru invitata din Italia.

Programul  atelierelor  este:
2 mai  : 10:30 - 13.30  atelier teatral;
            17:00 – 19:00  atelier teatral;

3 mai   : 10:30 -13.30  atelier teatral  sala 66 si Studiou Ludic;


studis.ro



 
Tag-uri
Nu exista tag-uri atasate.  
Evenimente in Urmatoarele 2 saptamani
Stiri
LMMJVSD
Anul anteriorMai 2007 Anul urmator
 
   
       
 Ianuarie
Februarie
Martie
Aprilie
Mai
Iunie
Iulie
August
Septembrie
Octombrie
Noiembrie
Decembrie
 
echipa dordeducaPrima pagină | Evenimente | Impresii | Foto | Stiri | Echipa | Parteneriate
Toate materialele de pe aceste pagini sunt scrise de noi pentru placerea cititorilor nostri. Avem totusi niste Conditii de utilizare.
despre noi
publicitate
parteneriate
echipa
contact
Cu scuzele de rigoare, dordeduca.ro e momentan în hibernare; vom reveni într-o formă nouă. ¯\_(ツ)_/¯ [ 📸 instagram]