dordeduca
0 evenimente in mai:
etc
  • home
  • evenimente
  • impresii
  • foto
  • news
  • dordeduca ical ics
  • twitter
  •  

xx
Evenimente
07 iunie 2013 - 09 iunie 2013

Das ist Kinofest , Bucuresti

notagaleriefilmcazarehartaComentarii
Un showcase al scurtmetrajelor din nou val german vor fi prezentate la Cinemateca Eforie de la ora 19.00, timp de trei zile, intr-un program de cate doua ore de proiectii.

Vor putea fi vazute Animatii (2D, 3D, Hybrid, Machinima etc), fictiune, microfilme, videoclipuri, filme experimentale.

Toate filmele sunt subtitrate in limba engleza. 
Tariful unic de intrare pentru fiecare seara este de 5 lei.

Programul filmelor


Programul 1 – vineri, 7 iunie, ora 19:00 
1. DER PRAZISE PETER, Martin Schmidt (5’35”)
2. JANEK, Piotr J. Lewandowski (15’)
3. ANGELINHO, Maryna Schipak (4’28”)
4. TUR AUFS DACH, Giorgi Abashishvili (2’21”)
5. ENGEL ZU FUB, Jakob Schuh & Saschka Unseld (6’27”)
6. POST, Matthias Bruhn & Christian Asmussen (13’20”)
7. NOT WORTH A BULLET, Markus F Adrian (23’37”)
8. SPIN, Max Hattler (3’55”)
9. THE WHITE RIDER, Francisco M Poveda (4’20”)
10. 1000 GRAMS, Tom Bewilogua (15’)
11. MEE, Letty Felgendreher (4’40”)
12. HOW YOUR MONEY WORKS, Musclebeaver (3’52”)
13. LIEBESLIEDCHEN, Lena Geller (7’30”)
14. BANKENKRISE, Till Penzek (1’55”)
15. TRIOON, Karl Kliem (3’28”)

Programul 2 – sambata, 8 iunie, ora 19:00 
1. L’UN DE LUNE, Helene Tragesser & Florian Grolig (7’)
2. WHEN THE HURLYBURLY’S DONE, Hanna Maria Heidrich & Alex Eslam (16’16”)
3. KEINE ANGST VORM ATOM, Till Penzek (2’)
4. ANHALTER, Daniel Hopfner (13’)
5. LICHTSPUREN, Claire Walka (14’37”)
6. SCORE, Maria Kalcheva (3’10”)
7. THE ANIMATOR’S WAY OF SURVIVING THE CRISIS, Markus Werde (5’)
8. LUCA’S EVANGELIUM, Johann Sachs (20’18”)
9. MS. FOUND IN A BOTTLE, Florian Grolig & Federico Martin (9’18”)
10. AUDERSARLIG, Dennis Stein Schomburg (4’29”)
11. DAS HAUS, David Buob (6’31”)
12. SCHAFMATT, Albert Radl (3’36”)
13. EMERGENCE, Susi Sie (2’2”)

Programul 3 – duminica, 9 iunie, ora 19:00 
1. PRINTZ RATTE, Albert Radl (14’30”)
2. GROOM LAKE BASE, Magnus Goebel (16’)
3. 366 TAGE, Johannes Schiehsl (12’12”)
4. DER BESUCH, Conrad Tambour (8’30”)
5. MAGUS MAXIMUS, Emanuel Strixner (7’)
6. KRADDY ANDROID PORN, Musclebeaver (4’39”)
7. LEBENSADER, Angela Steffen (6’)
8. DOT – The book as a video, Jorg Petri (4’30”)
9. DEAR MISS MISTRESS, Claire Walka (4’20”)
10. MAKE IT RAIN, Bruce Stirling & John Knox (5’01”)
11. CHRYSALIS, Aubrey Millen (4’32”)
12. INFERNALE NONNEN, Roland Petrizza (2’30”)
13. MOBILE, Verena Fels (6’25”)

Das ist Kinofest

event facebook: Das ist Kinofest

 
Tag-uri
animatiefestival de filmLa Bucuresti 
Evenimente in Urmatoarele 2 saptamaniBlaj aLive
Stiri
LMMJVSD
Anul anteriorIunie 2013 Anul urmator
     
       
 Ianuarie
Februarie
Martie
Aprilie
Mai
Iunie
Iulie
August
Septembrie
Octombrie
Noiembrie
Decembrie
 
echipa dordeducaPrima pagină | Evenimente | Impresii | Foto | Stiri | Echipa | Parteneriate
Toate materialele de pe aceste pagini sunt scrise de noi pentru placerea cititorilor nostri. Avem totusi niste Conditii de utilizare.
despre noi
publicitate
parteneriate
echipa
contact
Cu scuzele de rigoare, dordeduca.ro e momentan în hibernare; vom reveni într-o formă nouă. ¯\_(ツ)_/¯ [ 📸 instagram]