dordeduca
0 evenimente in decembrie:
etc
  • home
  • evenimente
  • impresii
  • foto
  • news
  • dordeduca ical ics
  • twitter
  •  

xx
Evenimente
01 mai 2007 - 31 mai 2007

Astra Film Fest - programul lunii mai , Sibiu

notagaleriefilmcazarehartaComentarii
Cinemateca ASTRA FILM SIBIU 2007
Sibienii si vizitatorii Sibiului vor putea viziona si in luna mai cele mai interesante filme documentare din ultimele doua decenii, filme de non-fictiune care au cîstigat premii la festivaluri internationale celebre (inclusiv Astra Film Fest)

Program de vizionare: LUNI-VINERI ora 14.00 / Sala de proiectii a Studioului de film ASTRA / Piata Huet 12, Tel. 210.134

PROGRAM
02 mai Caravane / Caravana (Dan Säll, Denmark / Niger, 2005, 29 min)
03 mai Heaven In A Garden / Paradis într-o gradina (Stéphane Breton, France, 2003, 63 min)
04 mai The Country Where The Soil Lived / Tinutul unde pamântul era viu (Vincent Froehly, France, 2001, 94 min)
07 mai Roma Portraits / Portrete de tigani (Asen Balikci, Bulgaria, 1998, 89 min)
08 mai Al Karamah - Human Dignity / Demnitate (Frode Storaas, Moslih Kanaaneh, Norway, 1997, 42 min)
09 mai Omul cu o mie de ochi / The Man With A Thousand Eyes (Alexandru Solomon, Romania, 2002, 52 min)
10 mai Life In Fresh Air / O viata în aer curat (Danko Volaric, Croatia, 2002, 60 min)
11 mai Victory Day / Ziua victoriei (Meelis Muhu, Estonia, 2006, 26 min) + The Spectacle / Spectacol (Jarek Sypniewski, Poland, 2005, 22 min)
14 mai Flori de mac / Red Poppies (Enikö Magzari-Vincze, Romania, 2006, 55 min)
15 mai A Kalahari Family: End of The Road / A Kalahari Family: Capatul drumului (John Marshall, USA, 1951-2001, 56 min)
16 mai Paznic de cetate / Guard At The Fortress (Alexandru Solomon, Romania, 1997, 23 min) + Licitatie cu suflete / Auctioned Souls (Laurentiu Damian, Romania, 1997, 21 min)
17 mai Marriage / Casatorie (Bibo Liang, China, 1999, 60 min)
18 mai Awara Soup / Ciorba Awara (Cesar Paes, Marie Clemence, France, 1996, 70 min)
21 mai Getting Back / Întoarcerea acasă (Maciej Adamek, Poland, 2004, 24 min)
22 mai Regret To Inform You / Va comunicam cu regret (Barbara Sonnenborn, USA, 1999, 72 min)
23 mai The Rule of Vera / Principiile Verei (Peter Stepin, Russia, 2004, 42 min)
24 mai Hausmeister / Hausmeister (Tudor Giurgiu, Romania, 2000, 23 min) + Portrait Of Altine` In The Dry Season / Portretul lui Altine` în anotimpul secetos (Marco Mensa & Elisa Mereghetti, Italy, 1999, 25 min)
25 mai Favela Rising / Favela. Febre în suburbii (Jeff Zimbalist, Matt Mochary, USA, 2004, 80 min)
28 mai Babu - Cazul Gheorghe Ursu / Babu (Cornel Mihalache, Romania, 1996, 47 min)
29 mai Transylvania Mythica / Transylvania Mythica (Runcan Aurora Gabriela, Romania, 2001, 14 min) + Iagalo / Iagalo (Paul Tanicui, Romania, 2001, 20 min)
30 mai A Hospice in Amsterdam / Un azil din Amsterdam (Steef Meyknecht, The Netherlands, 2005, 60 min)
31 mai The Banished / Surghiunitii (Visa Koiso-Kanttila, Finland, 1998, 52 min)
www.astrafilm.ro
 
Tag-uri
culturafestivalfilmLa Sibiu 
Evenimente in Urmatoarele 2 saptamani
Stiri
LMMJVSD
Anul anteriorMai 2007 Anul urmator
 
   
       
 Ianuarie
Februarie
Martie
Aprilie
Mai
Iunie
Iulie
August
Septembrie
Octombrie
Noiembrie
Decembrie
 
echipa dordeducaPrima pagină | Evenimente | Impresii | Foto | Stiri | Echipa | Parteneriate
Toate materialele de pe aceste pagini sunt scrise de noi pentru placerea cititorilor nostri. Avem totusi niste Conditii de utilizare.
despre noi
publicitate
parteneriate
echipa
contact
Cu scuzele de rigoare, dordeduca.ro e momentan în hibernare; vom reveni într-o formă nouă. ¯\_(ツ)_/¯ [ 📸 instagram]