Daca nu ati ajuns la Festivalului International de Film Transilvania de la Cluj, aveti sansa sa vedeti in Bucuresti, in saptamana 13-20 iunie cateva din filmele care au fost prezentate acolo. Filmele vor fi subtitrate atat in limba romana, cat si in engleza. Proiectiile vor avea loc in Studioul Horia Bernea ,proaspat inaugurat la Muzeul Taranului Roman dar si in aer liber in cyrtea muzeului, la City Plex si Elvira Popescu
Program:
Muzeul Ţăranului Rom�n
Vineri, 13 iunie
19:45 - Viva [in aer liber, in curtea interioara a muzeului]
S�mbătă, 14 iunie
19:30 - Balul de toamnă / Sugisball
21:30 - �n rolul victimei / Izobrazhaya zhertvu [in aer liber, in curtea interioara a muzeului]
Duminică, 15 iunie
19:30 - Bere cu ou / Malta con huevo
21:30 - Nu ne lua �n seamă / Non pensarci [in aer liber, in curtea interioara a muzeului]
Luni, 16 iunie
19:30 - Heima
Marţi, 17 iunie
19:30 - Operaţiunea Cineastul / Operation filmmaker
Miercuri, 18 iunie
19:30 - PVC-1
Joi, 19 iunie
19:30 - �n rolul victimei / Izobrazhaya zhertvu
Vineri, 20 iunie
19:30 - Shakespeare colţ cu Victor Hugo / Intimidades de Shakespeare y Victor Hugo
Cityplex Marţi, 10 iunie 18:15 – Aventurierii / Kalandorok 20:30 – Viva
Miercuri, 11 iunie 18:15 – �n rolul victimei / Izobrazhaya zhertvu 20:30 – Prizonieri �n casa morţii / Trapped Ashes
Joi, 12 iunie 18:15 – Bere cu ou / Malta con huevo 20:30 – Nu ne lua �n seamă / Non pensarci
Vineri, 13 iunie 19:30 – Balul de toamnă / Sugisball 21:00 – Shakespeare colţ cu Victor Hugo / Intimidades de Shakespeare y Victor Hugo
S�mbătă, 14 iunie 19:30 – Drumul spre glorie / Szabadsag, Szerelem 21:00 – La Rabia
Duminică, 15 iunie 20:00 – �n rolul victimei / Izobrazhaya zhertvu 22:15 – Problema cu ţ�nţarii şi alte poveşti / Problemat s komarite i drugi istorii
Sala Elvira Popescu
Marţi, 10 iunie 18:00 – Sub bombardament / Sous les bombes 20:30 – Caramel
Miercuri, 11 iunie 18:00 – Măn�ncă din trupul meu / Mange ceci est mon corps 20:30 – L’homme qui marche
Joi, 12 iunie 18:00 – Cargo 200 / Kruz 200 20:30 – Balul de toamnă / Sugisball
Vineri, 13 iunie 18:00 – Jamil mergi in pace / Ma salama Jamil 20:30 – Daisy Diamond
S�mbătă, 14 iunie 18:00 – Heima 20:30 – Red Hot Chili Peppers: Documentar fără titlu / Red Hot Chili Peppers: Untitled Documentary
Duminică, 15 iunie 13:00 – Operaţiunea Cineastul / Operation filmmaker 15:30 – Bere cu ou / Malta con huevo 18:00 – Opium: Jurnalul unei femei nebune / �pium: Egy elmebeteg n� napl�ja 20:30 – S�mbătă / Sabado
Luni, 16 iunie 18:00 - �n rolul victimei / Izobrazhaya zhertvu 20:30 – Shakespeare colţ cu Victor Hugo / Intimidades de Shakespeare y Victor Hugo
Marţi, 17 iunie 18:00 – Problema cu ţ�nţarii şi alte poveşti / Problemat s komarite i drugi istorii 20:30 – �n rolul victimei / Izobrazhaya zhertvu
Miercuri, 18 iunie 18:00 – Nu ne lua �n seamă / Non pensarci 20:30 – Viva
Joi, 19 iunie 18:00 – �n fiecare zi e duminică / Sieben tage Sontag 20:30 – Luptătoarea / Fighter
|
|