Teatrele liliputane sunt prinse pe harta festivalului Teatrelor de Buzunar.
Program
LUNI 11 IUNIE
TEATRUL FOARTE MIC Ora 18:00 Trupa ORHIDEEA GARDENS 5113 "La Lilieci" de Marin Sorescu Ora 20:00 Trupa JOKERS "Visul unei nopti de vara" de William Shakespeare
MARTI 12 IUNIE
TEATRUL FOARTE MIC Ora 18:00 Trupa ARLECHINO "Niste olteni" (adaptare dupa "La Lilieci" de Marin Sorescu) Ora 20:00 TEATRUL PENTRU PUTINI "Infanta" de Saviana Stanescu CASA ACTORILOR Ora 17:00 Trupa studio Mariana Pakiss Atelier "Ceremonia artei vestimentare. Buzunarul in toate ipostazele" Spectacol: "Michele" de Evgheni Gromik
MIERCURI 13 IUNIE TEATRUL FOARTE MIC Ora 18:00 TEATRU ACUM "Locuri calde" de Alex Vlad, Raluca Ghervan si Razvan Marinescu Ora 20:00 TEATRUL DE CAFEA "Nishte_doamne" (adaptare dupa "Cine ajunge sus la fix" de Dumitru Solomon) CASA DE LICITATII GOLDART Ora 19:00 Trupa Numarul 9 "Caragiale nr. 9″
JOI 14 IUNIE
TEATRUL FOARTE MIC Ora 18:00 Teatrul independent UNTEATRU "Trei femei inalte" de Edward Albee
Ora 20:00 TEATRUL IN CULISE „Ultima halta in Paradis” de Valentin Nicolau
CEAINARIA BOHEMIA TEA HOUSE
Ora 18:00 Trupa studio Mariana Pakiss „Mica printesa”
CASA ACTORILOR
Ora 20:30 Teatrul ACUM “Actorul” de Aldo Nicolaj
VINERI 15 IUNIE
TEATRUL FOARTE MIC
Ora18:00 One Woman Show “Iesiti din casa daca va pasa!” de Irina Draganescu
Ora 20:00 TEATRUL S’BAROC „Noaptea americana” de Armen Zurabov
CEAINARIA BOHEMIA TEA HOUSE
Ora 20:00 Teatrul de Magie Producator: Adrian Teasca
CLANDESTINO CAFE
Ora 20:30 Trupa NOUA “Auditia” de Kenneth Robbins
SAMBATA 16 IUNIE
TEATRUL FOARTE MIC
Ora 18:00 TEATRUL INDEPENDENTILOR PROFESIONISTI „Prostii sub clar de luna” de Teodor Mazilu
Ora 20:00 UNATC „Arta” de Yasmina Reza
CEAINARIA BOHEMIA TEA HOUSE
Ora 16:00 Trupa studio Mariana Pakiss „Stefan Odobleja”
Ora 17:00 Trupa studio Mariana Pachis „Importanta decorului in mesajul piesei
Ora 18,00 TOMBOLA organizata de teatredebuzunar.ro (participarea este pe baza invitatiilor care contin taloane de tombola)
DUMINICA 17 IUNIE
TEATRUL FOARTE MIC
Ora 18:00 Trupa ELEMENTALII „Puck” (autor colectiv)
Ora 20:00 Trupa LOGOS „Peer Gynt” de Henrik Ibsen
ALIVE SUMMER GARDEN
Ora 20:30 Trupa OBLIGO Spectacol de improvizatie
“Teatrul Foarte Mic
Ora 21:00 GALA LAUREATILOR”
SPECTACOLE PENTRU COPII
LUNI 11 IUNIE
Biblioteca pentru copii „ION CREANGA”
Ora 10:30 Trupa studio Mariana Pakiss „NISIA”(de Roman Popa) si „Ursitul cartii” Text si regie: Mariana Pachis.
MARTI 12 IUNIE
Biblioteca pentru copii „ION CREANGA”
Ora 10:30 Trupa LOGOS „Hans cel de fier”
MIERCURI 13 IUNIE
Biblioteca pentru copii „ION CREANGA”
Ora 10:30 Trupa LOGOS „Hans cel de fier”
JOI 14 IUNIE
Centrul Cultural „OCTAVIAN GOGA”
Ora 10:30 Trupa HAPCIU „Soricelul Hapciu”
VINERI 15 IUNIE
Biblioteca pentru copii „VASILE ALECSANDRI”
Ora10:30 Trupa FURNICUTA „Povestea norilor”
Biblioteca pentru copii „ION CREANGA”
Ora 12:30 Trupa studio Mariana Pakiss “Bubico” de I.L. Caragiale
Ora 15:00 Trupa studio Mariana Pakiss „Stefan Odobleja”
DUMINICA 17 IUNIE
Biblioteca pentru copii „ION CREANGA”
Ora 12:00 Teatrul de papusi LICURICI “Divertisment muzical” Biblioteca Metropolitana Bucuresti (prin Centrul de Tineret), in colaborare cu Primaria Municipiului Bucuresti, Teatrul Metropolis, Teatrul Foarte Mic si Asociatia Connections, va organiza in perioada 11 – 17 iunie a.c. prima editie a Festivalului Teatrelor de Buzunar.
site: teatredebuzunar.ro
|
|