In cateva zile incepe festivalul Next , o ocazia buna pentru a vedea noutatile lumea filmului. Program
Miercuri 28 martie
Cinema Scala
18.30 – 19.00: Gala de deschidere
19.00 – 21.30: Competiţie I + Q&A
Cinema Studio
18.30 – 20.30: Şi ei au fost NexT Generation I
21.00 – 22.50: NexT Dance
Coyote Cafe
22.30: Opening Party & Karaoke
Joi, 29 martie
Caf� Verona Cărtureşti
10.00 – 11.30: Masterclass de actorie cu Gabriel Spahiu
11.30 – 13.00: Scoli de actorie: Ce si de ce? – Dorian Boguţa, Dorotheea Petre, Alina Grigore
13.30 – 14.30: Berlinale Talent Campus – Matthijs Wouter Knol
Cinema Scala
17.00 – 19.30: Competiţie II + Q&A
20.00 – 22.30: Competiţie III + Q&A
Cinema Studio
11.00 – 13.00: Competitie I (Reluare)
15.30 – 17.30: Focus: BuSho
18.00 – 20.00: Si ei au fost NexT Generation II
20.30 – 22.30: NexT Imaginaria
Coyote Cafe
22.30: Party
VINERI, 30 MARTIE
Caf� Verona Cărtureşti
10.00 – 11.30: Seminar de sound design – Michel Klochendler
12.00 – 13.30: Seminar de regie de film – Mike Ott
Cinema Scala
17.30 – 20.00: Competitie IV + Q&A
20.30 – 22.30: Oscars Night
Cinema Studio
11.00 – 13.00: Competiţie II (Reluare)
13.30 – 15.30: Competiţie III (Reluare)
16.00 – 17.45: SHORT MATTERS! European Film Academy Nominees on Tour I
18.15 – 20.15: SHORT MATTERS! European Film Academy Nominees on Tour II
20.30 – 22.15: SHORT MATTERS! European Film Academy Nominees on Tour III
J’ai Bistrot (Tg. Mureş)
19.00 – 20.00: Cristi & Otto I
Turbohalle
20.00 – 22.00: Cristi & Otto II
Coyote Cafe
22.30: Soundtrack Party
Sambata, 31 martie 2011
Caf� Verona Cărtureşti
10.00 – 11.30: Seminar de distributie de film – Ada Solomon moderator
– Lucie Kalmar, Jean Charles Mille, Antoine Bagnaninchi, Simon Perry.
12.00 – 13.30: Programul MEDIA & studiu de caz – Valentina Miu, Tudor Giurgiu
Cinema Scala
13.00 – 15.30: Prietenii Festivalului I + Q&A
16.00 – 18.30: Prietenii Festivalului II + Q&A
19.30 – 20.30: Gala de �nchidere
20.30 – 23.00: Proiecţia filmelor premiate
Cinema Studio
11.00 – 13.30: NexT Kids
14.30 – 16.30: Competitie IV (Reluare)
16.45 – 19.20: Cristi & Otto III
20.00 – 22.00: Şi ei au fost NexT Generation II (Reluare)
J’ai Bistrot (Tg. Mureş)
18.00 – 19.00: Cristi & Otto IV
Coyote Cafe
22.30: Closing Party & ROA Concert
Duminica 1 aprilie
Cinema Studio
12.30 – 14.30: Şi ei au fost NexT Generation I (Reluare)
15.00 – 17.00: Semaine de la critique (Festival de Cannes)
17.30 – 19.20: NexT Dance (Reluare)
19.30 – 22.00: Proiectia filmelor premiate site: nextfilmfestival.ro
|