Teatrul de Papusi Puck organizeaza in luna octombrie unicul Festival International al Teatrelor de Papusi si Marionete din Romania.
Programul (provizioriu):
LUNI 24 octombrie
TEATRUL PUCK
11:00 PRINTESA SI CROCODILUL (spectacol �n limba germana)
12:30 PRINTESA SI CROCODILUL(spectacol �n limba engleza TEATR ON TOUR - GERMANIA)
17:00 RAZA DE SOARE SCUFITA ROSIE (UNATC - BUCURESTI )
FACULTATEA DE TEATRU/ *TEATRUL MAGHIAR
10:00 DESCHIDEREA FESTIVALULUI
10:30 MICA SIRENA
12:30 MICA SIRENA (TEATRUL TANDARICA - BUCURESTI)
CASA TRANZIT
19:00 IMPROVIZATII CU PAPUSI (UNIVERSITATEA DE TEATRU - TG. MURES)
MARTI 25 octombrie
TEATRUL PUCK
12:00 CUTIA MUZICALA (TEATRUL "LELE" - VILNIUS)
18:30 LEGAMANT (spectacol �n limba germana TEATRUL "GONG" - SIBIU)
FACULTATEA DE TEATRU/ *TEATRUL MAGHIAR
20:00 JAZZ FANTASY (TEATRUL "VASILACHE" - BOTOSANI)
TEATRUL NATIONAL
10:00 NEGHINITA
12:00 NEGHINITA (TEATRUL "BACOVIA" - BACAU)
CASA TRANZIT
16:00 WORK SHOP TEATRUL DE PAPUSI - PERMANENTA INITIERE �N TREZIREA SUFLETULUI
MIERCURI 26 octombrie
TEATRUL PUCK
10:00 ARIPILE REGELUI MATEI (TEATRUL MARKU - PECS, UNGARIA)
13:00 SCUFITA ROSIE (Spectacol in limba maghiara TEATRUL PUCK)
FACULTATEA DE TEATRU/ *TEATRUL MAGHIAR
17:00 LUMEA UNEI FLORI (TEATRUL DUSKO RADOVICZ - BELGRAD)
TEATRUL NATIONAL
10:00 CAVALERII MESEI ROTUNDE
12:00 CAVALERII MESEI ROTUNDE (TEATRUL COLIBRI - CRAIOVA)
CASA TRANZIT
19:00 INFANTA (TEATRUL "ARIEL" - TG.MURES)
JOI 27 octombrie
TEATRUL PUCK
10:00 PICTORUL DE VISE (Spectacol in limba maghiara TEATRUL ARIEL - TG.MURES)
13:30 PURGA TEATRUM (Spectacol in limba maghiara TEATRUL GRIFF - UNGARIA)
FACULTATEA DE TEATRU/ *TEATRUL MAGHIAR
10:00 APOLODOR, PINGUINUL CALATOR
12:00 APLOLODOR, PINGUINUL CALATOR (TEATRUL ARCADIA - ORADEA)
18:00 ZURINCA (Spectacol in limba rroma TEATRUL ARIEL - TG.MURES)
CASA TRANZIT
16:00 WORK-SHOP PSIHODRAMA
20:00 J�NOS VITEAZUL (spectacol in limba maghiara TEATRUL HARLEKIN - EGER, UNGARIA)
VINERI 28 octombrie
TEATRUL PUCK
10:00 POVESTEA LUI CSICSERI (Spectacol �n limba maghiara TEATRUL BOBITA - PECS , UNGARIA)
13:30 FETITA CU CHIBRITURI (TEATRUL DE PAPUSI - ALBA IULIA)
17:00 VRAJITORUL SI CORBUL (TEATRUL PUCK)
FACULTATEA DE TEATRU/ *TEATRUL MAGHIAR
10:00 PALATUL DE GHEATA
12:00 PALATUL DE GHEATA (TEATRUL LUCEAFARUL - IASI)
19:00 CONFERINTA
|
|