dordeduca
0 evenimente in decembrie:
etc
  • home
  • evenimente
  • impresii
  • foto
  • news
  • dordeduca ical ics
  • twitter
  •  

xx
Evenimente
16 decembrie 2006 - 23 decembrie 2006

Cred in Mos Craciun , Bucuresti

notagaleriefilmcazarehartaComentarii
Centrul capitalei se pregateste de primirea lui Mosu' - serie de evenimente de sezon (spectacole & concerte )

In fiecare zi, intre orele 16,00 si 22,00, pe scena amplasata in fata Teatrului National, vor veni colindatori, personaje de basm interpretate de actori cunoscuti, trupe si solisti indragiti care vor incerca impreuna sa creeze magia sarbatorilor de iarna

Programul evenimentelor:


Sambata, 16 decembrie
18.30 - 19.00 Corul Divina Armonie
19.00 - 19.30 Raluca /Angel
19.30 - 19.40 Calusarii
19.40 - 20.00 Mioara Velicu
20.00 - 20.30 Radu Ille
20.30 - 21.00 Elena Gheorghe (Ex - Mandinga)
21.00 - 22.00 Nicu Alifantis

Duminica, 17 decembrie
11.00 - 11.10 Animatie cu masti si personaje din povesti
11.10 - 11.30 Corul Fantesia - Club Sector 5
11.30 - 12.00 Teatrul Adetino -?Sacul lui Mos Craciun?
12.00 - 12.30 Grupurile artistice ?Miracol? si ?Kuatro Mix?
12.30 - 12.50 Colindatorii din Botiza - Maramures
12.50 - 13.10 Formatia de dansuri ?Ritmic?
13.10 - 13.40 Corul Dinu Lipatti
13.40 - 14.00 Formatiile de dans ?Magic? si ?Euritmic?
18.00 - 18.20 Corul Dominus
18.20 - 18.35 Ansamblul ?Cununita? Satu Mare
18.35 - 20.00 Stefan Hrusca
20.00 - 20.30 Oana Sarbu & Virgil Popescu
20.30 - 21.30 Paula Seling

Luni, 18 decembrie
16.00 - 16.05 Animatie cu masti si personaje din povesti
16.05 - 16.20 Corul Andantino
16.20 - 16.35 Formatia ?Andante?
16.35 - 17.00 ?Marama? - dansuri populare
17.00 - 17.20 Teatrul Magic: ?Fat Frumos?
17.20 - 17.40 Grupul artistic MiniArmonia
17.40 - 17.55 Formatia de dansuri Attitude si grupul muzical HEI
17.55 - 18.00 Animatie cu masti si personaje din povesti
18.00 - 18.20 Corul Evanghelia
18.20 - 18.35 Daniel Fat
18.35 - 19.00 Grupul din Oas
19.00 - 19.20 Corul Canticum Novus
19.20 - 19.50 Eugen Avram, Walter Gicolescu, Adrian Gradinaru
19.50 - 20.20 Ozana Barabancea
20.20 - 21.20 Analia Selis

Marti, 19 decembrie
16.00 - 16.10 Animatie cu masti si personaje din povesti
16.10 - 16.30 Corul Mini Star
16.30 - 16.45 Formatia Bebinela
16.45 - 16.55 Grupul Happy Kids
16.55 - 17.15 Corul Adaggio
17.15 - 17.40 Teatru: ?In asteptarea lui Mos Craciun?
17.40 - 17.55 Patricia Matei
17.55 - 18.00 Animatie cu masti si personaje din povesti
18.00 - 18.30 Corul Elefterie
18.30 - 19.00 Quartett vocal Spiritum
19.00 - 19.30 Ansamblul ?Dubasii de la Savarsin?
19.30 - 20.00 Recital colinde Adrian Naidin
20.00 - 20.45 Nico & Romeo Zaharia
20.45 - 21.30 Ducu Bertzi



Miercuri, 20 decembrie
16.00 - 16.10 Animatie cu masti si personaje din povesti
16.10 - 16.30 Corul Alegretto
16.30 - 16.50 Clovnul Rolo
16.50 - 17.05 Grupul ?Bel Canto?
17.05 - 17.25 Lavinia Stoica
17.25 - 17.45 Corul de copii Simbol
17.45 - 17.55 Iulia Ciobanu
17.55 - 18.00 Animatie cu masti si personaje din povesti
18.00 - 18.30 Corul Opera
18.30 - 18.50 Alexandru Agarici, Gabriela Daha si Catalin Petrescu
18.50 - 19.05 ?Dubasii de la Lapugin?, Hunedoara
19.05 - 19.30 Ovidiu Mihailescu, Dan Caramihai, Puiu Cretu
19.30 - 20.30 Narcisa Suciu
20.30 - 21.30 Mihai Traistariu

Joi, 21 decembrie
16.00 - 16.10 Animatie cu masti si personaje din povesti
16.10 - 16.30 Grup muzical Orange Play si trupa de dansuri Suras
16.30 - 16.40 Ana Bistriceanu
16.40 - 17.00 Corul Floare de Colt
17.00 - 17.15 Grupul muzical- artistic ?Caro?
17.15 - 17.35 Mio Cuore - parada de moda
17.35 - 17.55 Corul Carmina Tenera
17.55 - 18.00 Animatie cu masti si personaje din povesti
18.00 - 18.30 Corul Simbol
18.30 - 19.00 Brass Quintett Bucuresti
19.00 - 19.30 Grupul vocal Acapella
19.30 - 20.00 Ansamblul ?Transilvania?
20.00 - 20.45 Mircea Vintila
20.45 - 21.30 HARA

Vineri, 22 decembrie
16.00 - 16.10 Animatie cu masti si personaje din povesti
16.10 - 16.40 Grupul vocal ?Meloritm?
16.40 - 17.00 Laura si Avin Arabo
17.00 - 17.30 Mircea si Alina Eremia
17.30 - 17.50 Grupul muzical ?Karen Or? - Cristina Chis
17.50 - 18.00 Animatie cu masti si personaje din povesti
18.00 - 18.30 Corul Accoustic
18.30 - 19.00 Ansamblul Baraganul
19.00 - 19.15 Corul Noel
19.15 - 19.30 Corul Happy Singers
19.30 - 20.00 Maria Gheorghiu
20.00 - 20.30 Emy Dragoi
20.30 - 21.30 Horia Brenciu

Sambata, 23 decembrie
11.00 - 11.10 Animatie cu masti si personaje din povesti
11.10 - 11.30 Corul Rogvaiv
11.30 - 11.50 Formatia de muzica ?A+?
11.50 - 12.20 Teatru: ?Calatorii in tara papusilor?
12.20 - 12.50 DO-RE-MI
12.50 - 13.10 Monique
13.10 - 13.40 Francesca si Andreea Ilie
13.40 - 13.55 Dragos Bistriceanu
13.55 - 14.00 Animatie cu masti si personaje din povesti
18.00 - 18.30 Cornelia Tihon
18.30 - 18.45 Corul Natalis
18.45 - 19.00 Ansamblul ?Liliacul?
19.00 - 19.30 Marius Mihalache & Crina Matei
19.30 - 20.30 Mircea Baniciu
20.30 - 21.30 Proconsul


cred in mos craciun

____
sursa: hotnews
 
Tag-uri
concertcraciunMos CraciunLa Bucuresti 
Evenimente in Urmatoarele 2 saptamani
Stiri
LMMJVSD
Anul anteriorDecembrie 2006 Anul urmator
    
       
 Ianuarie
Februarie
Martie
Aprilie
Mai
Iunie
Iulie
August
Septembrie
Octombrie
Noiembrie
Decembrie
 
echipa dordeducaPrima pagină | Evenimente | Impresii | Foto | Stiri | Echipa | Parteneriate
Toate materialele de pe aceste pagini sunt scrise de noi pentru placerea cititorilor nostri. Avem totusi niste Conditii de utilizare.
despre noi
publicitate
parteneriate
echipa
contact
Cu scuzele de rigoare, dordeduca.ro e momentan în hibernare; posibil să revenim într-o formă nouă. ¯\_(ツ)_/¯ [Fb / Ig]