dordeduca
0 evenimente in septembrie:
etc
  • home
  • evenimente
  • impresii
  • foto
  • news
  • dordeduca ical ics
  • twitter
  •  

Stiri
22 iulie 2009

A inceput Watumi Festival & Fringe. Programul final

galeriefilmcazarehartaComentarii
Watumi Festival & FringeA inceput Watumi Festival & Fringe.
Cetatea Brasovului cunoaste zilele astea o abundenta impresionanta de artisti ce-i populeaza salile de teatru, spatiile expozitionale si strazile centrale.
Agenda e atat de generoasa ca de-abia ne-a incaput in pagina :)

Varianta completa a programului: aici

PROGRAM WATUMI FESTIVAL & FRINGE

Teatru

Data→Locatie↓

22.07.200923.07.200924.07.200925.07.200926.07.2009
Teatrul Dramatic Sica Alexandrescu
Sala Mare
18:00 Rodica Mandache si studentii - Peatra din casa
20:30 Trupa Mica - Goluri care nasc umbre
16:00 Al NostruM - Om.On.Off.
18:00 NOI - D'ale carnavalului
20:30 Trupa Mica - Goluri care nasc umbre
17:00 Actor Studio Antalya Regional Theater (Turcia) - The fire and the betrayal
20:30 Actor Studio Antalya Regional Theater (Turcia) - The fire and the betrayal
20:30 Changpa Theater (Coreea de Sud) - Doodri, doodri - Lost memory16:00 Compania dell,Arte - Alice19:00 Compania dell,Arte - Alice
Teatrul Dramatic Sica Alexandrescu
Sala Studio
17:00 Spectacol independent Radu Barbulescu - 3 Nopti cu Madox
20:00 Spectacol independent Radu Barbulescu - 3 Nopti cu Madox
17:00 Teatrul Magic Art - Sacontala
20:00 Rodica Mandache si studentii - Peatra din casa
17:00 Trupa Semne (Sibiu) - Clisee?!?
20:00 Spectacol de sabie si poezie
17:00 Teatrul Scena (Târgu Mures) - În mijlocul lor doarme ea
20:00 Spectacol independent Titus Scurt - Absolut love
17:00 Teatrul Okaua - Opera D3 parale
20:00 Trupa Semne (Sibiu) - Clisee?!?
Teatrul Arlechino 17:00 For L. After L. - Casa Bernardei Alba
20:30 Forras Szinhaz Kft. (Ungaria) - Însemnarile unui nebun
17:00 Un Cuplu Ciudat - Un Cuplu Ciudat, varianta feminina
20:30 Trupa E.T.C. - s.A.M.D.
17:00 Independence - Fetele din Iowa
20:30 Trupa E.T.C. - s.A.M.D.
11:00 Teatrul Lupeto - Povesti de Adormit Copiii
17:00 Spectacol independent Liliana Câmpeanu - Talk show
20:30 Spectacol independent Puiu Jipa - Dublu sau Nimic
17:00 For L. After L. - Casa Bernardei Alba
20:30 Independence - Fetele din Iowa
Centrul Cultural Reduta16:30 Noi - D, ale carnavalului16:00 Trupa Okaua - L.S.D.
19:00 Teatrul Metropolis - Cum m-am lasat de gândit
16:00 Spectacol independent Dorin Eugen Ionescu - Showbiz 16:00 Trupa Corydon - Cântecul lebedei
19:00 Spectacol independent Dorin Eugen Ionescu - Showbiz
16:00 Compania Dell'Arte - Alice
19:00 GMG Esperom (Brasov)- Comedia Zorilor
Casa Baiulescuworkshop teatru workshop teatru workshop teatru workshop teatru 
Deane's 20:00 Teatrul Reflector (Cluj) - 3 picati în cap
22:30 Improvisneyland - Improvisneyland - Tu dai tema, noi jucam!
20:00 Al NostruM - Teatru Sport 22:30 Tiberiu Popovici de la Cafe Deko - Stand-up comedy 20:30 Teatrul Reflector (Cluj) - 3 picati în cap
22:30 Improvisneyland - Improvisneyland - Tu dai tema, noi jucam!
19:30 Al NostruM - Teatru Sport
21:00 Tiberiu Popovici de la Cafe Deko - Stand-up comedy
Tequila Bowling 19:00 Un Cuplu Ciudat - Un Cuplu Ciudat, varianta feminina
22:00 Tiberiu Popovici de la Cafe Deko - Stand-up comedy
19:00 One man show Iulian Glita - Blame it on the picture
21:30 Improvisneyland - Improvisneyland - Tu dai tema, noi jucam!
19:00 One man show Iulian Glita - Blame it on the picture
20:30 Asociatia Actorilor Profesionisti Master Show - Adio, Carmen!
22:00 Tiberiu Popovici de la Cafe Deko - Stand-up comedy 19:00 Asociatia Actorilor Profesionisti Master Show - Adio, Carmen!

Schwarz Pub
19:30 Tiberiu Popovici de la Cafe Deko - Stand-up comedy
(în bar)
19:30 Tiberiu Popovici de la Cafe Deko - Stand-up comedy
(în bar)
19:30 Tiberiu Popovici de la Cafe Deko - Stand-up comedy
(în bar)
21:30 Asociatia Actorilor Profesionisti Master Show - Adio, Carmen!21:30 Teatrul Reflector (Cluj) - 3 picati în cap 21:30 Trupa E.T.C. - s.A.M.D.
Bastionul Tesatorilor11:0017:00 Teatrul Reflector (Cluj) - Toate avem aceeasi poveste
18:30 Al NostruM - Teatru Sport
17:00 Anis Doroftei - Monoloage - Stupina si Telegrama
18:30 Teatrul Reflector (Cluj) - 3 picati în cap
21:30 S-Baroc - Bucarest via Paris
17:00 Anis Doroftei - Monoloage - Stupina si Telegrama
18:30 Improvisneyland - Improvisneyland - Tu dai tema, noi jucam!
11:00 Acul Cumentrei Gurton, regia Gabriel Costea
17:00 One man show Silviu Rusti (Cluj) - Jurnalul lui Nijinsky
18:30 Al NostruM - Teatru Sport
21:30 S-Baroc - Bucarest via Paris
17:00 Teatrul Reflector (Cluj) - Toate avem aceeasi poveste
18:30 Spectacol independent Puiu Jipa - Dublu sau Nimic

MUZICA

Miercuri 22Joi 23Vineri 24Sambata 25Duminica 26
 Slove (Camerun)SHOTYWhite Ash747
Parada si Deschiderea Watumi Festival & Fringe (19:00)Aneb si Optic Cluster & Ani LuminaHusHVan CrampAstero
 babik'n'ghiud'emS.I.M (As I Am)Imago MundiParadigmA
 DiscoballsBucharest AVThe OthersTep Zepi
Antoniu Boldan (Piata Sfatului, 20:30)EloizeAria Urbana powered by OneDayL,Orchestre de Roche powered by OneDayAudiogram
Paula Seling (Piata Sfatului, 21:00)MauserMes Quins powered by OneDayThe Amsterdams powered by OneDayFusionCore
Wanessa Radu si Cornel Cristei (Centrul Cultural Reduta, 22:00)Blazzaj powered by OneDayThe Pixels powered by OneDaySuie Paparude powered by OneDayRain District

arte plastice

Locatie Expozitii
CENTRUL CULTURAL REDUTA, Adela Edu, George Moscal, Aurelia Stoie Marginean - Oxigen China, Carmen Grecu - Rist, Bogdan Mihai Radu - Metamorfoza, Ion Anghel, Anca Anghel Coller, Eugen Raportoru, Dan Brad - Dincolo de Aparente, Ioana C. Teodoran, Simona Rus, Andreea Musat, Miruna Ilas,
TEATRUL SICA ALEXANDRESCUAndreea Dosinescu, Andra Gabriela Nacu - Fragmente de Joc, Rudy, Andra Andronic, Academicescu Grup, MTC Sol - My Way, Graphite Blast, Gabrigrafika - ExperiMental, Mircea Dragomirescu, Constantin Milea Sandu -Existenta - Forma - Beatitudine, Natalia Domenco, Oana Baciu - Flori si Fructe, Marilena Daniela Caldarus - Mosaic Design, Corina Angela Raiciu, Bianca Ionita, Elena Petre, Ilinca Oprea, Andrei Tudoran, PetrA, Alexandru Radvan, Zina Manesa - Burloiu,
   
MUZEUL DE ISTORIE Sorin Tara (von Neudorf) - proiectie video,
Terasa HootiesAndy Ciocan (Future Gallery) - Workshop Pictura, Marinela Daniela Caldarus - Workshop Mozaic, Iulia Nicolae - Workshop Pictura,

Foto

Expozitii
Camelia Sirli - Mainile in Jazz
Alexandra Burda - Where the Train Stops
Adina Rafaila - Meta - Dream
Adrian Bulboaca si Mara Ploscaru - Curtea cu Vise
Raluca si Bogdan
Mihai Ionescu
Laurent Jouault
Imvision - i AM vision. i M vision. imvision.
Teo Radulescu - Compozitii
Mihai Nicolescu - Pozitiv - Negativ
TheNewZero - My Wonderland
Zoe Pigot Mc Pherson - Expo dans en arbre

FILM

24 Iulie20.00 - 23.00Workshop de editare audio -video Do it youself sustinut de Alex Irimia
 23.00 - 24.00Proiectii scurt metraj - filmele premiate la BFF2
  Darius Groza - Vitrina
  Paul Negoescu - Radu + Ana
  Cristian Negoescu - Legadema
  Razvan Barseti - Sexy piece of plastic
  Andrei Sota - 14 Februarie
25 Iulie20.00 - 21.00Workshop Dance for camera sustinut de Simona Deaconescu
 21.00 - 23.00Proiectii scurt metraj
  Dorin Moldoveanu - Celalalt (2007)
  Dorin Moldoveanu - Numele Meu Este (2008)
  Simona Deaconescu - 1940
  Lavinia Ionescu - Steps
  Razvan Ceangu si Silviu Lazar - Lectie de zbor
  Monica Ciuta - scurt metraj
  Paciu Razvan - Dispari in 60 de secunde
  Szabolcs Fazakas - Darjiu
  Daniela Nedelcu - 18th Century Architecture in a Box
26 Iulie20.00 - 21.00Workshop sustinut de BEST Brasov
 21.00 - 23.00Proiectii scurt metraj - filmele premiate la Best Film Festival 2009

KIDS' LAND

LocatieEvenimente
TEATRUL ARLECHINOTeatrul Lupeto - Greierele si Furnica
Andrei Bratu - impromagic (Spectacol de magie)
  
PIATA SFATULUITeatrul Lupeto - Ateliere face-painting
PARCUL INA SCHAEFFLERKido - Kido Racing (activitati interactive, workshop)
 Didodede - Tablouri, face-painting, palarii si posete.
 Grupul Tumba - Ne tinem de mana pe steaguri (workshop)
 Grupul Tumba - Lansam umbre(le) pe strada (performance)
 Scoala Micilor Vedete - Spectacol pentru Copii
 Teatrul Magic Art - Caravana Veseliei (spectacol)
 Ligia Luminita Tonita (Teatrul Momo) - Face Painting
Diana Vasilescu - Imaginar Colorat Strident (workshop pictura)
Interesart - Ateliere de bricolaj si arta pentru copii
Just Pussycat - Dans marionette, r&b, reggaeton, slow motion si free style

Aria Urbana

EVENIMENTARTIST
 UpperCUT & Mister X
workshop graficaAcademicescu
workshop picturaAlexandra Albu aka Serebe
workshop gravuraVasile Corina
baloane uriase de sapunUzinaduzina
workshop DESENEAZA-MI UN LOGORadu Burduj
OFF WE GOAlexandra Rusu
IMPACHETAREA CU GRIJA A CULORILORIulia Nicolaie
workshop jonglerieShadow Art
 Body Story
spectacol pirotehnicShadow Art
spectacol pirotehnicRaja
workshop DESENEAZA-MI UN LOGORadu Burduj
spectacol pirotehnic Trupa Hypnosis
workshop colajTrimbulind
workshop DESENEAZA-MI UN LOGORadu Burduj
  Shadow Art
Workshop pictura decorativa BREASLARadu Vitalaru
Imaginary toursColegiul National de Arta din Oslo si Academia de Arte Plastice din Wroclaw
workshop DESENEAZA-MI UN LOGORadu Burduj
expozitie obiecte handmadeworkshop eco, handmade, de viseCloud factory
workshop desenFailers
COPACUL DE HARTIEVerde Café

Varianta completa a programului: aici
Tag-uri
festivalfringeprogram La Brasov
 
stiri
Garana din ce in ce mai mare - Program final
16 mai 2018
Garana din ce in ce mai mare - Program final

A 22-a editie a super-festivalului de jazz din inima & ficatul Semenicului propune 24 de concerte pe 3 scenpe larg


Daca e Gopo, e prono
26 martie 2018
Daca e Gopo, e prono

Pronosticurile redactiei ddd pentru a 12-a editie a Galei cinematografiei romanestipe larg


Fondul Jazz in the Park: call for projects (30.000 EUR)
02 martie 2018
Fondul Jazz in the Park: call for projects (30.000 EUR)

Fondul Jazz in the Park, mecanismul prin care participantii sustin arta si se implica in comunitate.pe larg


Trasee noi in Colinele Transilvaniei
14 ianuarie 2018
Trasee noi in Colinele Transilvaniei

Reteaua a fost dezvoltata cu inca 350 de km, pe sectiunea de sud a destinatiei, zona Rupea - Sibiu - Mediaspe larg


Ce-a fost bine in 2017: primul an fara accidente aeronautice mortale
02 ianuarie 2018
Ce-a fost bine in 2017: primul an fara accidente aeronautice mortale

*zboruri comerciale (cu reactie) de pasageri pe larg


Evenimente in Urmatoarele 2 saptamani
Stiri
LMMJVSD
Anul anteriorSeptembrie 2020 Anul urmator
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
       
 Ianuarie
Februarie
Martie
Aprilie
Mai
Iunie
Iulie
August
Septembrie
Octombrie
Noiembrie
Decembrie
 
echipa dordeducaPrima pagină | Evenimente | Impresii | Foto | Stiri | Echipa | Parteneriate
Toate materialele de pe aceste pagini sunt scrise de noi pentru placerea cititorilor nostri. Avem totusi niste Conditii de utilizare.
despre noi
publicitate
parteneriate
echipa
contact
Cu scuzele de rigoare, dordeduca.ro e momentan Ăźn hibernare; vom reveni Ăźntr-o formă nouă. ÂŻ\_(ツ)_/ÂŻ [ 📸 instagram]