dordeduca
0 evenimente in iulie:
etc
  • home
  • evenimente
  • impresii
  • foto
  • news
  • dordeduca ical ics
  • twitter
  •  

xx
Evenimente
10 septembrie 2012 - 16 septembrie 2012

Maratonul Teatrului Indepent - Bucharest Fringe , Bucuresti

notagaleriefilmcazarehartaComentarii
Maratonul Teatrului Indepent -Bucharest Fringe aduce pe scenele sale 43 de spectacole din Bucuresti, Cluj, Sibiu, Targu Mures, Bacau - o selectie din cele mai bune productii independente profesioniste si ale scolilor de teatru.

Se va juca la : Godot Cafe-Teatru, Teatrul de Comedie - Sala Noua, Teatrul Arca din cadrul La Scena, Teatrul Apropo, Teatrul Tabu/Legere Live, unteatru, Teatrul LUNI de la Green Hours, Teatrul In Culise, Club UNITER, Teatrul de Sufragerie si Sala ARCUB.

Pretul unui bilet este 5 lei si publicul va decide cele mai bune spectacole.

Program

LUNI, 10 SEPTEMBRIE 2012
17.00 – Godot Cafe Teatru: Deschiderea Festivalului. Conferință de Presă.
19.00 – Godot Cafe Teatru: Spectacol Invitat: ”Flori, filme, fete sau băieți” de Mimi Brănescu (1 oră și 20 minute)
19.30 – Teatrul de Sufragerie: ”Fără Cap” după Truman Capote (50 minute)
20.00 – Teatrul Arca: ”Īncurcă lume” de A. De Herz (60 minute)
21.30 – Teatrul Apropo: ”Fotografii cu clovni invizibili” de Val Butnaru (CLUJ) (50 minute)
                                                                                                          
MARTI, 11 SEPTEMBRIE 2012
18.00 – Teatrul Apropo: We Are Camera” de Fritz Kater (BACĂU) (1 oră și 20 minute)
19.00 – Teatrul Īn Culise:  “Imaginează-ţi că eşti Dumnezeu” de Matei Vişniec (1 oră și 20 minute)
20.00 – unteatru: ”Trei Femei Īnalte” de Edward Albee (1 oră și 15 minute)
21.00 – Teatrul TABU / Legere Live: ”Pasărea care nu e” de Raluca Mara (CJ) (50 minute)
22.00 – Godot CafeTeatru: Secțiunea OFF – ”Miezul verii la miază-vest” de Tracy Letts (1 oră și 30 minute)
22.30 – Teatrul Arca: ”Iubirea e un lucru foarte mare” de Ion Băieșu (1 oră și 20 minute)
 
MIERCURI, 12 SEPTEMBRIE 2012
17.00 – Club UNITER: ”Chutney” după Banana Yoshimoto (55 minute)
18.00 – Teatrul de Comedie, Sala Nouă: ”Asta-i tinerețea noastră” de Keneth Lonnergan (1 oră și 20 minute)
19.00 – Teatrul Apropo: ”Statuia Libertății” de Vasili Sigarev (CLUJ) (55 minute)
20.00 – Teatrul LUNI, Green Hours: ”Cheia Succesului” după Allan Benett (50 minute)
21.00 – Teatrul TABU / Legere Live: ”Cenestezica” de Alex Roșca (60 minute)
22.30 – unteatru: ”Ce zile frumoase!” de Samuel Beckett (1 oră și 20 minute)
 
JOI, 13 SEPTEMBRIE 2012
17.00 – Teatrul Īn Culise: ”Night On Earth” după Jim Jarmush (45 minute)
18.00 – Teatrul Arca: ”Emigreișăn Drim” după Ioan Peter (1 oră și 20 minute)
19.00 – Godot CafeTeatru: ”Bullets over Lipscani” după Woody Allen (60 minute)
20.00 – unteatru: ”Zorba” după Nikos Kazantzakis (1 oră și 45 minute)
20.30 – Teatrul de Sufragerie: ”camil. un oarecare” de Răzvan Ropotan (60 minute)
21.00 – Teatrul LUNI, Green Hours: Secțiunea OFF – ”Artă” de Yasmina Reza (1 oră și 15 minute)
22.00 – Teatrul Apropo: ”Război să fie!” după Hermann Hesse (SIBIU) (60 minute)
23.15 – Teatrul TABU / Legere Live: Secțiunea OFF – ”Ostinato” de Cristi Juncu (TG.MUREȘ) (60 minute)
 
VINERI, 14 SEPTEMBRIE 2012
17.00 – Teatrul Arca: ”Prima Dată” de Michal Walczak (1 oră și 25 minute)
18.00 – Godot CafeTeatru: ”Acțiunea se petrece la conacul moșiei” de A.P. Cehov (1 oră și 10 minute)
19.00 – Teatrul Apropo: Sectiunea OFF - ”Closetul Servitorilor” de Katalin Thuroczy (TG.MUREȘ) (60 minute)
20.30 – Teatrul TABU / Legere Live: ”Monstrul” de Adrian Țofei (50 minute)
21.30 – Teatrul de Comedie, Sala Nouă: PREMIERĂ ĪN FESTIVAL – ”A Junk Tango Story” de Chris Simion (1 oră și 10 minute)
22.00 – Teatrul de Sufragerie: ”Acasă” de Ștefan Caraman (60 minute)
23.00 – unteatru: ”Frumoasa calatorie a urșilor panda… ” de Matei Visniec (1 oră și 20 minute)
 
SAMBATA, 15 SEPTEMBRIE 2012
14.00 – Godot CafeTeatru: Conferință deschisă – ”Starea mișcării teatrale independente īn Romānia”
17.00 – Teatrul de Comedie, Sala Nouă: Secțiunea OFF – „Heil Love” de Galea Bobeicu – Teatru-Dans (50 minute)
18.00 – Teatrul Apropo: ”Ai uitat să stingi lumina” (teatru-dans) (35 minute)
18.30 – Teatrul Īn Culise: “Spectatorul condamnat la moarte” de Matei Vişniec (1 oră și 20 minute)
19.00 – Teatrul Arca: ”Emigranții” de Slawomir Mrozek  (1 oră și 15 minute)
20.00 – unteatru: ”Sub Pămānt” de Mihaela Mihailov (1 oră și 20 minute)
21.00 – Club UNITER: Spectacol Invitat – Trupa Improvisneyland (1 oră și 15 minute)
22.00 – Teatrul Apropo: ”norway.today” de Igor Bauersima (1 oră și 10 minute)
23.00 – Teatrul TABU / Legere Live: ”Monoloagele Vecinului” de Laurențiu Bănescu (50 minute)
 
DUMINICA, 16 SEPTEMBRIE 2012
16.00 – Teatrul LUNI, Green Hours: ” Ficțiuni Mici de Romānia” după Regis Jauffret (60 minute)
18.00 – Teatrul de Comedie, Sala Nouă: Secțiunea OFF – ”Chip de foc” de Marius von Mayenburg (1 oră și 45 minute)
20.00 – Sala ARCUB: Secțiunea OFF - „Carusel” de Cristian Osoloş (1 oră și 10 minute)
21.00 – Godot CafeTeatru: Spectacol Invitat - ”Marea iubire a lui Sebastian” după M. Sebastian (1 oră și 10 minute)
22.30 – Club ENERGIA – Īnchiderea Festivalului. Festivitatea de Premiere. Concert ”Moonlight Breakfast”


site: teatrul.ro  sursa: hotnews.ro


 
Tag-uri
fringeteatruLa Bucuresti 
Evenimente in Urmatoarele 2 saptamani
Stiri
LMMJVSD
Anul anteriorSeptembrie 2012 Anul urmator
     
       
 Ianuarie
Februarie
Martie
Aprilie
Mai
Iunie
Iulie
August
Septembrie
Octombrie
Noiembrie
Decembrie
 
echipa dordeducaPrima pagină | Evenimente | Impresii | Foto | Stiri | Echipa | Parteneriate
Toate materialele de pe aceste pagini sunt scrise de noi pentru placerea cititorilor nostri. Avem totusi niste Conditii de utilizare.
despre noi
publicitate
parteneriate
echipa
contact
Cu scuzele de rigoare, dordeduca.ro e momentan Ć®n hibernare; vom reveni Ć®ntr-o formă nouă. ĀÆ\_(惄)_/ĀÆ [ 📸 instagram]