dordeduca
0 evenimente in iulie:
etc
  • home
  • evenimente
  • impresii
  • foto
  • news
  • dordeduca ical ics
  • twitter
  •  

xx
Evenimente
26 mai 2005 - 05 iunie 2005

Festivalul de teatru , Sibiu

galeriefilmcazarehartaComentarii


Program

Joi, 26 mai 2005
Muzeul Brukenthal
Ora 17,00 deschiderea oficiala a festivalului
Vernisaj Teatru, Text, Imagine – Expozitie de carte si gravura de teatru din sec. XVI – XVIII
Str. N. Balcescu
Ora 10,00 – 18,00 Expozitie neconventionala de grafica – Art Performance
Teatrul National Radu Stanca
Ora 19,00 Portretul lui Dorian Gray (2h50’) – Teatrul Odeon, Bucuresti (Romania)
Club Venetia
Ora 19,30 Alle Lust Will (45’) - Ensemble Theater Ulm (Germania)
Centrala Simerom (Uzina Mecanica)
Ora 21,30 Our lifework forgotten memories (1h15’) – Shlomi Center for Work and Creation (Israel)
Cetatea Cisnadioara
Ora 21,00 Cameristele (1h50’) – Academie fur darstellende Kunst, Ulm (Germania)
Cazarma 90
Ora 22,00 Latin collage (60’) – Calle Sur (Panama, Columbia, America Latina)
Ora 23,00 Concert Groupe Musical Tibesti (Ciad)
Muzeul de Istorie
Ora 22,00 Bolero (40’) – Arkhangelsk Youth Theatre (Rusia)
Teatrul National Radu Stanca
Ora 23,00 Clubul Festivalului
Cazarma 90
Ora 23,45 Foc de artificii

-----------------------------------------------

Vineri, 27 mai 2005
Muzeul Brukenthal
Ora 10,00 – 18,00 Teatru, Text, Imagine – Expozitie de carte si gravura de teatru din sec. XVI – XVIII
Str. N. Balcescu
Ora 10,00 – 18,00 Expozitie neconventionala de grafica – Art Performance
Cercul Militar
Ora 11,00 Workshop: Greutatea personalitatii actorului – Robert Raponja (Croatia)
Ora 11,00 Workshop: Society of American Fight (S.U.A.)
Palatul Copiilor – sala de teatru & sala de balet
Ora 11,00 Workshop: Action in Song. Musical Theatre Performance – Mark Hardy (S.U.A.)
Ora 11,00 Dance Out Loud– Kinesis Dance & Paras Terezakis (Canada)
Sala Thalia – Foaier conferinte
Ora 13,00 Conferinta de presa
Tramvai Rasinari
Ora 15,00 Un tramvai numit Popescu (1h30’) – Teatrul National Radiofonic din cadrul S.R.R. (Romania)
DJCCPCN – sala parter
Ora 16,00 Vernisaj expozitie National Geographic
Sala Thalia
Ora 17,00 Obarsii (45’) – Grigore Lese (Romania)
Teatrul Gong
Ora 17,00 Abends (45’) - Academie fur darstellende Kunst, Ulm (Germania)
Centrala Simerom (Uzina Mecanica)
Ora 19,00 – 20,30 Workshop – Shlomi Center for Work and Creation (Israel)
Ora 21,00 Our lifework forgotten memories (1h15’) – Shlomi Center for Work and Creation (Israel)
Teatrul National Radu Stanca
Ora 19,00 Sorry – Teatrul Lucia Sturdza Bulandra, Bucuresti (Romania)
Club Venetia
Ora 19,00 Das gluck is a voger (45’) - Ensemble Theater Ulm (Germania)
Club Imperium
Ora 20,00 Collage (60’) - Calle Sur (Panama, Columbia, America Latina)
Casa de Cultura a Sindicatelor
Ora 21,00 Why the child boils in polenta (1h40’) – Ensemble 9. November (Germania)
Cetatea Cisnadioara
Ora 21,00 Joy island (1h40’) – Taichi Kikaku (Japonia)
Cazarma 90
Ora 22,00 Concert Proconsul (Romania)
Muzeul de Istorie
Ora 22,00 If you don’t like it, don’t listen (60’) – Arkhangelsk Youth Theatre (Rusia)
Teatrul National Radu Stanca
Ora 23,00 Clubul Festivalului
Ora 22,00 Transmisie TVR Cultural: Back in URSS, spectacol prezentat in cadrul F.I.T.S. 2004

-----------------------------------------------------

Sambata, 28 mai 2005
Muzeul Brukenthal
Ora 10,00 – 18,00 Teatru, Text, Imagine – Expozitie de carte si gravura de teatru din sec. XVI – XVIII
DJCCPCN - sala parter
Ora 10,00 – 18,00 Expozitie National Geographic
Str. N. Balcescu
Ora 10,00 – 18,00 Expozitie neconventionala de grafica – Art Performance
Sala Thalia
Ora 10,30 Lansare de carte: Editura Paralela 45 - Don Quijotte, traducere de Sorin Marculescu
Sala Studio Thalia
Ora 11,00 Spectacol-lectura: Femeia in ghips de Mircea Danieliuc
Cercul Militar
Ora 11,00 Workshop: Greutatea personalitatii actorului – Robert Raponja (Croatia)
Ora 11,00 Workshop: Society of American Fight (S.U.A.)
Palatul Copiilor – sala de teatru & sala de balet
Ora 11,00 Workshop: Action in Song. Musical Theatre Performance – Mark Hardy (S.U.A.)
Ora 11,00 Dance out loud– Kinesis Dance & Paras Terezakis (Canada)
Sala Thalia – Foier conferinte
Ora 13,00 Conferinta de presa
Tramvai Rasinari
Ora 15,00 – 17,00 Un tramvai numit popescu (1h30’) – Teatrul National Radiofonic din cadrul S.R.R. (Romania)
Club Imperium
Ora 16,00 Cafe Duna 1 (30’) – Ensemble Theater Ulm & Peter Langer & Susanne Maier (Germania)
Libraria Humanitas
Ora 16,00 Lansare de carte: Amintiri. Calauze de Ana Boariu
Teatrul Gong
Ora 17,00 The overcoat (30’) – University of the Arts, London (U.K.)
Centrala Simerom (Uzina Mecanica)
Ora 21,30 Our lifework forgotten memories (1h15’) – Shlomi Center for Work and Creation (Israel)
Teatrul National Radu Stanca
Ora 19,00 Medeea – Circles (1h10’) – Novosadsko Pozoriste (Serbia & Muntenegru)
Ora 21,00 Medeea – Circles (1h10’) – Novosadsko Pozoriste (Serbia & Muntenegru)
Sala Thalia
Ora 19,00 Concert Ensemble 9.November (Germania)
Muzeul Astra (Dumbrava Sibiului)
Ora 19,00 – 01,00 Noaptea Muzeelor
Club Venetia
Ora 19,30 All Aboard (45’) – Oskar (Australia & Elvetia)
Casa de Cultura a Sindicatelor
Ora 21,00 Pticice / Birds (1h30’) – National Theatre Subotica (Serbia & Muntenegru)
Cetatea Cisnadioara
Ora 21,00 Godeatgod (1h30’) – The Necessary Stage (Singapore)
Cazarma 90
Ora 22,30 Concert Groupe Musical Tibesti (Ciad)
Ora 23,30 Latin collage (60’) – Calle Sur (Panama, Columbia, America Latina)
Teatrul National Radu Stanca
Ora 23,00 Clubul Festivalului

------------------------------------------------------------

Duminica, 29 mai 2005
Muzeul Brukenthal
Ora 10,00 – 18,00 Teatru, Text, Imagine – Expozitie de carte si gravura de teatru din sec. XVI – XVIII
DJCCPCN - sala parter
Ora 10,00 – 18,00 Expozitie National Geographic
Str. N. Balcescu
Ora 10,00 – 18,00 Expozitie neconventionala de grafica – Art Performance
Sala Studio Thalia
Ora 11,00 Spectacol-lectura: Carmen 2 de Dmitry Minchenok
Cercul Militar
Ora 11,00 Workshop: Greutatea personalitatii actorului – Robert Raponja (Croatia)
Ora 11,00 Workshop: Society of American Fight (S.U.A.)
Sala de sport(Piata Teatrului)
Ora 11,00 Workshop: Body Poetry Lesson – Taichi Kikaku (Japonia)
Palatul Copiilor – sala de teatru & sala de balet
Ora 11,00 Workshop: Action in Song. Musical Theatre Performance– Mark Hardy (S.U.A.)
Ora 11,00 Dance out loud– Kinesis Dance & Paras Terezakis (Canada)
Sala Thalia – Foier conferinte
Ora 13,00 Conferinta de presa
Lansare CD: S.S.R., Redactia de teatru - Carul lui Tespis – Teatru divertisment
Str. N. Balcescu – Terasa Imperium
Ora 15,00 All Aboard (45’) – Oskar (Australia & Elvetia)
Tramvai Rasinari
Ora 15,00 Un tramvai numit popescu (1h30’) – Teatrul National Radiofonic din cadrul S.R.R. (Romania)
Club Imperium
Ora 16,00 Cafe Duna 2 (60’) – Ensemble Theater Ulm & Peter Langer & Susanne Maier (Germania)
Teatrul Gong
Ora 17,00 D.A.V.E. (60’) – Klaus Obermaier & Chris Haring (Austria)
Centrala Simerom (Uzina Mecanica)
Ora 19,00 – 20,30 Workshop – Shlomi Center for Work and Creation (Israel)
Ora 21,30 Our lifework forgotten memories (1h15’) – Shlomi Center for Work and Creation (Israel)
Teatrul National Radu Stanca
Ora 19,00 Antigona (1h40’) – Kleines Theater - Kammerspiele Landshut (Germania)
Club Venetia
Ora 19,30 New York [Fuckin’ City] – Teatrul LUNI de la Green Hours (Romania)
Casa de Cultura a Sindicatelor
Ora 21,00 Godeatgod (1h30’) – The Necessary Stage (Singapore)
Cetatea Cisnadioara
Ora 21,00 Woyzeck (1h15’) – Juin 2004 (Japonia)
Cazarma 90
Ora 21,00 Concert Gyuri Pascu (Romania)
Ora 22,30 Concert N’djamena (1h30’) – H’Sao (Canada)
Teatrul National Radu Stanca
Ora 23,00 Clubul Festivalului

----------------------------------------------------------------

Luni, 30 mai 2005
Muzeul Brukenthal
Ora 10,00 – 18,00 Teatru, Text, Imagine – Expozitie de carte si gravura de teatru din sec. XVI – XVIII
DJCCPCN - sala parter
Ora 10,00 – 18,00 Expozitie National Geographic
Str. N. Balcescu
Ora 10,00 – 18,00 Expozitie neconventionala de grafica – Art Performance
Cercul Militar
Ora 10,30 – 13,00 Workshop: The Actor’s Process – Peter Goldfarb (S.U.A.)
Ora 11,00 Workshop: Society of American Fight (S.U.A.)
Palatul Copiilor
Ora 10,30 – 13,00 Workshop: Archetypes and the Voice– Janet Rodgers (S.U.A.)
Sala Thalia
Ora 10,30 Lansare de carte: Antologia spectacolelor lectura F.I.T.S. 2005
Sala Studio Thalia
Ora 11,00 Spectacol-lectura: Scrisori de dragoste catre Stalin de Juan Mayorga
Sala de sport(Piata Teatrului)
Ora 11,00 Workshop: Body Poetry Lesson – Taichi Kikaku (Japonia)
Sala Thalia – Foier conferinte
Ora 13,00 Conferinta de presa
Scoala Speciala Nr. 2
Ora 11,00 Workshop hipoacuzici: Pandora’s Box- Breathe (U.K.)
Cercul Militar
Ora 16,00 Vernisaj expozitie de pictura si fotografie – Artisti rromi
Teatrul Gong
Ora 17,00 Don Quixotte (1h5’)– Jacques Bourgaux (Franta)
Teatrul de Vara
Ora 17,00 Concert Ansamblul Romano - Centrul Rrom (Romania)
Teatrul National Radu Stanca
Ora 19,00 Othello, Maurul din Venetia (2h40’) – Teatrul Tamasi Aron, Sf. Gheorghe (Romania)
Sala Thalia
Ora 19,00 Concert Ges Romano – Marius Mihalache, Centrul Rrom (Romania)
Club Venetia
Ora 19,30 America-Stie-Tot – Teatrul LUNI de la Green Hours (Romania)
Casa de Cultura a Sindicatelor
Ora 21,00 Hamlet (1h10’) – Changpa Theatre (Republica Coreea)
Cetatea Cisnadioara
Ora 21,00 Ingrijitorul (Romania)
Muzeul de Istorie
Ora 22,00 Around the world in 18 strings (1h30’) – Trio de Guitares de Montreal (Canada)
Cazarma 90
Ora 21,30 Songs of the table - A new greek / ottoman world folk operetta (60’) - Cafe Antarsia (S.U.A.)
Ora 22,30 Concert N’djamena (1h30’) – H’Sao (Canada)
Teatrul National Radu Stanca
Ora 23,00 Clubul Festivalului

-------------------------------------------------------

Marti, 31 mai 2005
Muzeul Brukenthal
Ora 10,00 – 18,00 Teatru, Text, Imagine – Expozitie de carte si gravura de teatru din sec. XVI – XVIII
DJCCPCN - sala parter
Ora 10,00 – 18,00 Expozitie National Geographic
Str. N. Balcescu
Ora 10,00 – 18,00 Expozitie neconventionala de grafica – Art Performance
Cercul Militar
Ora 10,00 – 18,00 Expozitie de pictura si fotografie – Artisti rromi
Cercul Militar
Ora 10,30 – 13,00 Workshop: The Actor’s Process – Peter Goldfarb (S.U.A.)
Ora 11,00 Workshop: Society of American Fight (S.U.A.)
Sala Thalia
Ora 10,30 Lansare de carte: Antologia F.I.T.S. 2005 - „SEMNE”
Lansare de carte: Sa epilam spre vest de Saviana Stanescu (Teatru imposibil)
Masa rotunda: Rolul dramaturgului in teatrul contemporan, analiza comparata S.U.A. - Romania
Palatul Copiilor
Ora 10,30 – 13,00 Workshop: Archetypes and the Voice– Janet Rodgers (S.U.A.)
Sala Studio Thalia
Ora 11,00 Spectacol-lectura: Joc de interior de Jacques de Decker
Scoala Speciala Nr. 2
Ora 11,00 Workshop hipoacuzici: Pandora’s Box- Breathe (U.K.)
Sala Thalia – Foier conferinte
Ora 13,00 Conferinta de presa
Casa Teutsch
Ora 16,00 Vernisaj expozitie de pictura Celia Ward: Malancrav - portretul unui sat
Ocna Sibiului
Ora 16,00 Die Herde (30’) – Theatre Rue Pietonne (Franta & Germania)
Teatrul Gong
Ora 17,00 89.89... Fierbinte dupa ’89 (1h50’) – Teatrul Mic, Bucuresti (Romania)
Teatrul de Vara
Ora 17,00 Concert Gypsy Star Mahala - Centrul Rrom (Romania)
Centrala Simerom (Uzina Mecanica)
Ora 19,00 – 20,30 Workshop: Shlomi Center for Work and Creation (Israel)
Ora 21,30 Our lifework forgotten memories (1h15’) – Shlomi Center for Work and Creation (Israel)
Teatrul National Radu Stanca
Ora 19,00 Blue dance(27’) / Lay your hands on me (28’) / Still life III (7’) – Dance Works Rotterdam (Olanda)
Sala Thalia
Ora 19,00 Around the world in 18 strings (1h30’) – Trio de Guitares de Montreal (Canada)
Biserica Evanghelica
Ora 19,00 Choir – St. Edmundsbury Cathedral (U.K.)
Club Venetia
Ora 19,30 American buffalo – Teatrul LUNI de la Green Hours (Romania)
Club Imperium
Ora 20,00 Concert pian (jazz) – Theater Viel Lrm um Nichts (Germania)
Muzeul de Istorie
Ora 20,00 Concert The Von Troley Quartet (60’) (Australia & Elvetia)
Ora 21,30 Moving soundscapes (1h10’) – Evan Parker & September Winds (Elvetia & Anglia)
Casa de Cultura a Sindicatelor
Ora 21,00 Amplification (60’) – Ballet Lab (Australia)
Cazarma 90
Ora 22,00 Concert Fanfara din Cozmesti - Centrul Rrom (Romania)
Ora 23,00 Concert Indigo (Romania)
Cetatea Cisnadioara
Ora 21,00 Triomphe de l’amour (45’) – Boya Stars Company (Coasta de Fildes)
Teatrul National Radu Stanca
Ora 23,00 Clubul Festivalului

-------------------------------------------------------

Miercuri, 1 iunie 2005
Muzeul Brukenthal
Ora 10,00 – 18,00 Teatru, Text, Imagine – Expozitie de carte si gravura de teatru din sec. XVI – XVIII
DJCCPCN - sala parter
Ora 10,00 – 18,00 Expozitie National Geographic
Str. N. Balcescu
Ora 10,00 – 18,00 Expozitie neconventionala de grafica – Art Performance
Cercul Militar
Ora 10,00 – 18,00 Expozitie de pictura si fotografie – Artisti rromi
Casa Teutsch
Ora 10,00 – 18,00 Expozitie de pictura Celia Ward: Malancrav - portretul unui sat
Cercul Militar
Ora 10,30 – 13,00 Workshop: The Actor’s Process – Peter Goldfarb (S.U.A.)
Sala Studio Thalia
Ora 11,00 Spectacol-lectura: Eddi infrunta raul de Lisa Beth Krovetz
Lansare de carte: Pragul iubirii de Ion Parhon
Cazarma 90
Ora 11,00 Die herde (30’) – Theatre Rue Pietonne (Franta & Germania)
Parcul subarini
Ora 11,00 Workshop pentru copii – Abracadabra (Romania)
Scoala Speciala Nr. 2
Ora 11,00 Workshop hipoacuzici: Pandora’s Box- Breathe (U.K.)
Casa Luxemburg
Ora 12,00 Intalnirea Directorilor de Capitale Culturale Europene
Sala Thalia – Foier conferinte
Ora 13,00 Conferinta de presa
Str. N. Balcescu – Terasa Imperium
Ora 15,00 Concert The Von Trolley Quartet ( 60’) (Australia & Elvetia)
Tramvai Rasinari
Ora 15,00 Un tramvai numit popescu (1h30’) – Teatrul National Radiofonic din cadrul S.R.R. (Romania)
Alliantz Tiriac – foier
Ora 16,00 Vernisaj expozitie Euro Literatur
Teatrul Gong
Ora 16,00 The Orchestra (3h) – Nebolshoy Drama Theatre (Rusia)
Teatrul de Vara
Ora 17,00 Concert Fanfara din Cozmesti - Centrul Rrom (Romania)
Teatrul National Radu Stanca
Ora 19,00 HA! Hamlet (2h15’) – Markus Zohner Theater Compagnie (Elvetia)
Sala Thalia
Ora 19,00 Novecento (1h30’) – Theater Viel Lrm um Nichts (Germania)
Club Venetia
Ora 19,30 Apolodor - Concert Ada Milea (Romania)
Biserica Evanghelica
Ora 20,00 Around the world in 18 strings (1h30’) – Trio de Guitares de Montreal (Canada)
Club Imperium
Ora 20,00 Concert The Von Trolley Quartet (60’) (Australia & Elvetia)
Club Stage
Ora 20,00 Concert Groupe Musical Tibesti (Ciad)
Centrala Simerom
Ora 21,30 Our lifework forgotten memories (1h15’) – Shlomi Center for Work and Creation (Israel)
Casa de Cultura a Sindicatelor
Ora 21,00 Noose (1h) – Kombina Dance CO (Israel)
Cetatea Cisnadioara
Ora 21,00 Tillsonburg (1h40’) – Teatrul „Ioan Slavici”, Arad (Romania)
Cazarma 90
Ora 21,00 Concert N’djamena (1h30’) – H’Sao (Canada)
Ora 22,30 Concert Shooglenifty (1h) (Scotia)
Muzeul de Istorie
Ora 22,00 Dream Play – The Theatre Laboratory of Vadim Maksimov (Rusia)
Teatrul National Radu Stanca
Ora 23,00 Clubul Festivalului

----------------------------------------------------------------------

Joi, 2 iunie 2005
Muzeul Brukenthal
Ora 10,00 – 18,00 Teatru, Text, Imagine – Expozitie de carte si gravura de teatru din sec. XVI – XVIII
DJCCPCN - sala parter
Ora 10,00 – 18,00 Expozitie National Geographic
Str. N. Balcescu
Ora 10,00 – 18,00 Expozitie neconventionala de grafica – Art Performance
Cercul Militar
Ora 10,00 – 18,00 Expozitie de pictura si fotografie – Artisti rromi
Casa Teutsch
Ora 10,00 – 18,00 Expozitie de pictura Celia Ward: Malancrav - portretul unui sat
Alliantz Tiriac – foier
Ora 10,00 – 18,00 Expozitie Euro Literatur
Cercul Militar
Ora 10,30 – 13,00 Workshop: The Actor’s Process – Peter Goldfarb (S.U.A.)
Sala Thalia
Ora 10,30 Lansare de carte: 10 ani de teatru rus de Marina Davidova
Parcul subarini
Ora 11,00 Workshop pentru copii – Abracadabra (Romania)
Lansare CD: Povesti magice romanesti
Sala Studio Thalia
Ora 11,00 Spectacol-lectura: Departe de cei dragi de Gerald Murphy
Scoala Speciala Nr. 2
Ora 11,00 Workshop hipoacuzici: Pandora’s Box- Breathe (U.K.)
Studioul de Film Astra
Ora 11,30 Proiectie: Blestemul ariciului – Fundatia Antropologie Vizuala
Casa Luxemburg
Ora 12,00 Intalnirea Atasatilor Culturali si a Reprezentantilor de Centre Culturale
Sala Thalia
Ora 12,45 Lansare de carte: Pragul iubirii de Ion Parhon
Sala Thalia – Foier conferinte
Ora 13,00 Conferinta de presa
Seminar – Noel Witts: Locul F.I.T.S. printre festivalurile din Europa
Str. N. Balcescu – Terasa Imperium
Ora 15,00 Concert The Von Trolley Quartet (60’) (Australia & Elvetia)
Tramvai Rasinari
Ora 15,00 Un tramvai numit popescu (1h30’) – Teatrul National Radiofonic din cadrul S.R.R. (Romania)
Club Imperium
Ora 16,00 Intalnire: Teatrul si literatura– Muzeul Literaturii Romane, Bucuresti (Romania)
Teatrul Gong
Ora 17,00 Shape of things (2h20’) – Teatrul Act & Teatrul fara frontiere (Romania)
Teatrul de Vara
Ora 17,00 Concert Fanfara de la Balta Arsa, Botosani - Centrul Rrom (Romania)
Biserica Azilului
Ora 18,00 Brand – Societatea Romana de Radiodifuziune (1h45’)
Teatrul National Radu Stanca
Ora 19,00 Tragica istorie a doctorului Faust (1h30’) – Teatrul Maghiar de Stat Cluj (Romania)
Club Venetia
Ora 19,30 Elevator 2 – Teatrul LUNI de la Green Hours (Romania)
Club Stage
Ora 20,00 Betrayer (Romania)
Casa de Cultura a Sindicatelor
Ora 21,00 Trei surori (1h15’) – Teatrul „Toma Caragiu”, Ploiesti (Romania)
Cazarma 90
Ora 21,00 Songs of the table - A new greek / ottoman world folk operetta (60’) - Cafe Antarsia (S.U.A.)
Muzeul de istorie
Ora 22,00 Crash (30’) – Missdeluxe Dance Co (Luxemburg)
Teatrul National Radu Stanca
Ora 23,00 Clubul Festivalului

-------------------------------------------------------

Vineri, 3 iunie 2005
Muzeul Brukenthal
Ora 10,00 – 18,00 Teatru, Text, Imagine – Expozitie de carte si gravura de teatru din sec. XVI – XVIII
DJCCPCN - sala parter
Ora 10,00 – 18,00 Expozitie National Geographic
Str. N. Balcescu
Ora 10,00 – 18,00 Expozitie neconventionala de grafica – Art Performance
Cercul Militar
Ora 10,00 – 18,00 Expozitie de pictura si fotografie – Artisti rromi
Casa Teutsch
Ora 10,00 – 18,00 Expozitie de pictura Celia Ward: Malancrav - portretul unui sat
Alliantz Tiriac – foier
Ora 10,00 – 18,00 Expozitie Euro Literatur
Cercul Militar
Ora 10,30 – 13,00 Workshop: Boxwhatbox, Michael Devine (Canada)
Palatul Copiilor – sala de teatru
Ora 11,00 – 13,00 Workshop: Joc si libertatea actorului– Marian Rilea (Romania)
Scoala Speciala Nr. 2
Ora 11,00 Workshop hipoacuzici: Pandora’s Box- Breathe (U.K.)
Casa Luxemburg
Ora 12,00 Conferinta de presa Program Luxemburg
Sala Thalia
Ora 12,30 Lansare de carte: Editura Paralela 45 - Mansarda la Paris cu vedere spre moarte de Matei Visniec
Sala Thalia – Foier conferinte
Ora 13,00 Conferinta de presa
Lansare Proiect Centrul Cultural Francez Cluj-napoca: Annee Jules Verne En Roumanie
Intalnire: Teatrul Roman si Irlandez ca baza de cooperare intre cele doua tari
Sala Studio Thalia
Ora 15,00 Intalnirea reprezentantilor departamentelor universitare de teatru
Str. N. Balcescu – Terasa Imperium
Ora 15,00 Evo (55’) – BK Cie (Germania)
Tramvai Rasinari
Ora 15,00 Un tramvai numit popescu (1h30’) – Teatrul National Radiofonic din cadrul S.R.R. (Romania)
Teatrul Gong
Ora 16,00 To Madrid, To Madrid (3h) – Nebolshoy Drama Theatre (Rusia)
Teatrul de Vara
Ora 17,00 Concert Fanfara de copii si tineri, Vaslui - Centrul Rrom (Romania)
Biserica Azilului
Ora 18,00 Brand – Societatea Romana de Radiodifuziune (1h45’)
Teatrul National Radu Stanca
Ora 19,00 Casa de pe granita (1h20’)– Teatrul National Radu Stanca, Sibiu (Romania)
Sala Thalia
Ora 19,00 From madrigal to McCartney (1h30’) – Cantabile, The London Quartet (U.K.)
Club Venetia
Ora 19,30 Showdown – Teatrul LUNI de la Green Hours (Romania)
Club Imperium
Ora 20,00 Ludwig, Nicolo & Jo (1h10’) – spectacol preluat de Teatrul National Bucuresti (Romania)
Casa de Cultura a Sindicatelor
Ora 21,00 Pallae (25’) – Korean National University of Arts (Coreea de Sud)
Muzeul de Istorie
Ora 21,00 Cello-Loops (1h10’) - Andre Mergenthaler (Luxemburg)
Ora 22,30 Drumming dance (18’) – AY Productions (Franta)
Cazarma 90
Ora 21,00 Concert Grupul IZA (Romania)
Ora 22,00 Concert N’djamena (1h30’) – H’Sao (Canada)
Teatrul National Radu Stanca
Ora 23,00 Clubul Festivalului

-------------------------------------------------------

Sambata, 4 iunie 2005
Muzeul Brukenthal
Ora 10,00 – 18,00 Teatru, Text, Imagine – Expozitie de carte si gravura de teatru din sec. XVI – XVIII
DJCCPCN - sala parter
Ora 10,00 – 18,00 Expozitie National Geographic
Str. N. Balcescu
Ora 10,00 – 18,00 Expozitie neconventionala de grafica – Art Performance
Cercul Militar
Ora 10,00 – 18,00 Expozitie de pictura si fotografie – Artisti rromi
Casa Teutsch
Ora 10,00 – 18,00 Expozitie de pictura Celia Ward: Malancrav - portretul unui sat
Alliantz Tiriac – foier
Ora 10,00 – 18,00 Expozitie Euro Literatur
Cercul Militar
Ora 10,30 – 13,00 Workshop: Boxwhatbox, Michael Devine (Canada)
Casa Luxemburg
Ora 12,00 Intalnirea Retelei Eunetstar
LIBRARIA HUMANITAS
Ora 11,00 Lansare de carte: Catalog Stefan Caltia
Sala Thalia
Ora 12,30 Lansare de carte: Un pacatos la Athos si Miasme de parfume de Grid Modorcea
Sala Thalia – Foier conferinte
Ora 13,00 Conferinta de presa
Seminar - George Banu: Romanele teatrului
Conferinta internationala Eunetstar
Palatul Copiilor – sala de teatru
Ora 11,00 – 13,00 Workshop: Joc si libertatea actorului– Marian Rilea (Romania)
Ora 13,30 Videoproiectie si workshop – Breathe (U.K.)
Str. N. Balcescu – Terasa Imperium
Ora 15,00 Evo (55’) – BK Cie (Germania)
Club Imperium
Ora 16,00 Intalnire: Teatrul si literatura– Muzeul Literaturii Romane, Bucuresti (Romania)
Ora 20,00 Night Jazz in Imperium
Teatrul Gong
Ora 17,00 Les laveurs de cerveaux (1h10’) – Theatre de la Presqu’Ile (Franta)
Biserica Evanghelica
Ora 18,00 Concert de orga Ursula Philippi (Romania)
Teatrul National Radu Stanca
Ora 17,00 Nora (1h20’) – Teatrul National Radu Stanca, Sibiu (Romania)
Ora 21,00 Cerere in casatorie (1h20’) – Teatrul National Radu Stanca, Sibiu (Romania)
Muzeul de Istorie
Ora 18,00 Concert Grupul IZA (Romania)
Ora 21,00 Concert Monica Anghel si Ionel Tudor (Romania)
Sala Thalia
Ora 19,00 Solo con piano (60’) – Gianfranco Celestino (Luxemburg)
Club Venetia
Ora 19,30 Bitter sauce – Teatrul LUNI de la Green Hours (Romania)
Casa de Cultura a Sindicatelor
Ora 21,30 Carne de Aire – Ballet Nacional Chileno (Chile)
Cetatea Cisnadioara
Ora 21,00 Dracula, una storia, un mito (60’) – Teatro degli Specchi (Italia)
Cazarma 90
Ora 22,30 Concert Dipita (1h30’) – Muna Mingole (Canada)
Ora 23,30 Triomphe de l’amour (45’) – Boya Stars Company Company (Coasta de Fildes)
Teatrul National Radu Stanca
Ora 23,00 Clubul Festivalului
Transfer (seara de muzica electronica si arta vizuala) (Romania)

-----------------------------------------------------------

Duminica, 5 iunie 2005
Muzeul Brukenthal
Ora 10,00 – 18,00 Teatru, Text, Imagine – Expozitie de carte si gravura de teatru din sec. XVI – XVIII
DJCCPCN - sala parter
Ora 10,00 – 18,00 Expozitie National Geographic
Str. N. Balcescu
Ora 10,00 – 18,00 Expozitie neconventionala de grafica – Art Performance
Cercul Militar
Ora 1000 – 1800 Expozitie de pictura si fotografie – Artisti rromi
Casa Teutsch
Ora 10,00 – 18,00 Expozitie de pictura Celia Ward: Malancrav - portretul unui sat
Cercul Militar
Ora 10,30 – 13,00 Workshop: Boxwhatbox, Michael Devine (Canada)
Sala Thalia – Foier conferinte
Ora 13,00 Conferinta de presa
Prezentare Mike Phillips (U.K.) – Credeti ca stiti cine sunt, dar de fapt...
Teatrul Gong
Ora 17,00 Ludwig, Nicolo & Jo (1h10’) – spectacol preluat de Teatrul National Bucuresti (Romania)
Teatrul National Radu Stanca
Ora 19,00 Hamlet of a road troupe (2h15’) – Haisho Dramatic Company (Japonia)
Sala Thalia
Ora 19,00 From madrigal to McCartney (1h30’) – Cantabile, The London Quartet (U.K.)
Casa de Cultura a Sindicatelor
Ora 21,00 Suicide (1h20’)– Abkhazian National Dramatic Theatre (Abkhazia)
Cetatea Cisnadioara
Ora 21,00 Triomphe de l’amour (45’) – Boya Stars Company (Coasta de Fildes)
Muzeul de Istorie
Ora 21,00 One’s voices (1h5’) – Steve Kaspar & Yuko Kominami (Luxemburg)
Cazarma 90
Ora 21,00 Concert Dipita (1h30’) – Muna Mingole (Canada)
Ora 22,30 Concert Shukar Collective (Romania)
Teatrul National Radu Stanca
Ora 23,00 Clubul Festivalului
Cazarma 90
Ora 23,45 Foc de artificii

mai multe detalii: sibfest.ro

 
Tag-uri
La Sibiu 
Evenimente in Urmatoarele 2 saptamani
Stiri
LMMJVSD
Anul anteriorMai 2005 Anul urmator
      
     
 Ianuarie
Februarie
Martie
Aprilie
Mai
Iunie
Iulie
August
Septembrie
Octombrie
Noiembrie
Decembrie
 
echipa dordeducaPrima pagină | Evenimente | Impresii | Foto | Stiri | Echipa | Parteneriate
Toate materialele de pe aceste pagini sunt scrise de noi pentru placerea cititorilor nostri. Avem totusi niste Conditii de utilizare.
despre noi
publicitate
parteneriate
echipa
contact
Cu scuzele de rigoare, dordeduca.ro e momentan în hibernare; vom reveni într-o formă nouă. ¯\_(ツ)_/¯ [ 📸 instagram]