Inregistrari cu concerte de muzica clasica pot fi ascultate si vizionate incepand cu 8 iunie in piata "George Enescu".
Acesul e gratuit
PROGRAM Vineri, 8 iunie 18.30 – 19.30 Ora de dans
19.30 – 21.00 Orchestra Sinfonia Bucuresti
Dirijor: Florin Totan
Solisti: Catalin Opritoiu (flaut), Florentina Soare (mezzosoprana)
21.00 Film: Concertul de Anul Nou de la Viena 2012
Sambata, 9 iunie 18.00 – 19.00 Ora de dans
19.00 – 19.40 Recital Francesco Agnello (hang)
19.40 – 21.00 Bucharest Chamber Orchestra
Dirijor: Tiberiu Soare
Solisti: Rodica Vica (soprana), Serban Vasile (bariton)
21.00 Film: Luciano Pavarotti – Duete
Duminica, 10 iunie 18.30 – 19.30 Ora de dans
19.30 – 21.00 Orchestra Nationala Radio
Dirijor: Vlad Conta
21.00 Film: Sergiu Celibidache – Roman nascut sa dirijeze o lume
Luni, 11 iunie 19.30 – 20.00 Ansamblul September
Solisti: Cornel Pantiru (vioara), Adrian Naidin (violoncel )
20.00 – 21.00 Cvartetul Artmusik
Marius Biclea (vioara), Emil Stegar (vioara), Florin Matei (viola),
Dan Joitoiu (violoncel) si Mioara Moroianu (vioara)
21.00 Film: Gradina lui Celibidache (partea I)
Marti, 12 iunie 19.30 – 20.00 SonoMania
Dirijor: Lucian Beschiu
20.00 – 21.00 Ansamblul Violoncellissimo
21.00 Film: Gradina lui Celibidache (partea II)
Miercuri, 13 iunie 19.30 – 20.00 Cvartetul Consonantze
Munteanu Claudia (vioara), Monica Kurutz (vioara), Simona Voicu (viola),
Maria Amarinei Oteleanu (violoncel)
20.00 – 21.00 Recital Gabriel Croitoru (vioara) si Horia Mihail (pian)
21.00 Film: Benvenuto Cellini de Hector Berlioz (partea I)
Joi, 14 iunie 19.30 – 20.00 Grupul Vocal Acapella
Dirijor: George Miron
20.00 – 21.00 Bucharest Brass Orchestra
Dirijor: Jin Wang
Solista: Cecilia Ganovici (soprana)
21.00 Film: Benvenuto Cellini de Hector Berlioz (partea II)
Vineri, 15 iunie 18.30 – 19.30 Ora de dans
19.30 – 21.00 Filarmonica Pitesti
Dirijor: Tiberiu Oprea
Solisti: Vlad Mirita (tenor), Mediana Vlad (soprana)
21.00 Film: Forta destinului de Giuseppe Verdi (partea I)
Sambata, 16 iunie 18.30 – 19.30 Ora de dans
19.30 – 21.00 Angely’s Orchestra
Dirijor: Marius Firca
Corul Academic “Divina Armonie”
Solisti: Alexandra Tarniceru (soprana), Emanuela Pascu (mezzosoprana),
Narcis Brebeanu (tenor), Nicolae Lupu (bariton), Marian Micu (percutie), Andrei Bogdan (percutie)
21.00 Film: Forta destinului de Giuseppe Verdi (partea II)
Duminica, 17 iunie 18.30 – 19.30 Ora de dans
19.30 – 21.00 Carnavalul animalelor de Camille Saint-Sa�ns
Cu: Cvartetul Imperioso, Toma Popovici (pian), Raluca Ouatu (pian),
Matei Ioachimescu (flaut), Adrian Duminica (clarinet),
Alexandru Anastasiu (percutie), Razvan Popescu (contrabas)
Povestitor: Silviu Biris
21.00 Film: Al Mc Kay si Earth, Wind& Fire
sursa: 4arte.ro
|
|