dordeduca
1 evenimente in august:
jazz (1) etc
  • home
  • evenimente
  • impresii
  • foto
  • news
  • dordeduca ical ics
  • twitter
  •  

xx
Evenimente
08 iunie 2012 - 17 iunie 2012

Bucharest Music Film Festival , Bucuresti

notagaleriefilmcazarehartaComentarii
Inregistrari cu concerte de muzica clasica  pot fi ascultate si vizionate incepand cu 8 iunie in piata "George Enescu".

Acesul e gratuit

PROGRAM
Vineri, 8 iunie
18.30 – 19.30 Ora de dans

19.30 – 21.00 Orchestra Sinfonia Bucuresti

Dirijor: Florin Totan
Solisti: Catalin Opritoiu (flaut), Florentina Soare (mezzosoprana)


21.00 Film: Concertul de Anul Nou de la Viena 2012

Sambata, 9 iunie
18.00 – 19.00 Ora de dans

19.00 – 19.40 Recital Francesco Agnello (hang)

19.40 – 21.00 Bucharest Chamber Orchestra

Dirijor: Tiberiu Soare
Solisti: Rodica Vica (soprana), Serban Vasile (bariton)

21.00 Film: Luciano Pavarotti – Duete

Duminica, 10 iunie
18.30 – 19.30 Ora de dans

19.30 – 21.00 Orchestra Nationala Radio

Dirijor: Vlad Conta
21.00
Film: Sergiu Celibidache – Roman nascut sa dirijeze o lume

Luni, 11 iunie
19.30 – 20.00 Ansamblul September

Solisti: Cornel Pantiru (vioara), Adrian Naidin (violoncel
)
20.00 – 21.00 Cvartetul Artmusik
Marius Biclea (vioara), Emil Stegar (vioara), Florin Matei (viola),
Dan Joitoiu (violoncel) si Mioara Moroianu (vioara)

21.00 Film: Gradina lui Celibidache (partea I)

Marti, 12 iunie
19.30 – 20.00 SonoMania
Dirijor: Lucian Beschiu

20.00 – 21.00 Ansamblul Violoncellissimo

21.00 Film: Gradina lui Celibidache (partea II)

Miercuri, 13 iunie
19.30 – 20.00 Cvartetul Consonantze

Munteanu Claudia (vioara), Monica Kurutz (vioara), Simona Voicu (viola),
Maria Amarinei Oteleanu (violoncel)

20.00 – 21.00 Recital Gabriel Croitoru (vioara) si Horia Mihail (pian)

21.00 Film: Benvenuto Cellini de Hector Berlioz (partea I)

Joi, 14 iunie
19.30 – 20.00 Grupul Vocal Acapella
Dirijor: George Miron

20.00 – 21.00 Bucharest Brass Orchestra
Dirijor: Jin Wang

Solista: Cecilia Ganovici (soprana)

21.00 Film: Benvenuto Cellini de Hector Berlioz (partea II)

Vineri, 15 iunie
18.30 – 19.30 Ora de dans

19.30 – 21.00 Filarmonica Pitesti
Dirijor: Tiberiu Oprea
Solisti: Vlad Mirita (tenor), Mediana Vlad (soprana)

21.00 Film: Forta destinului de Giuseppe Verdi (partea I)

Sambata, 16 iunie
18.30 – 19.30 Ora de dans

19.30 – 21.00 Angely’s Orchestra
Dirijor: Marius Firca

Corul Academic “Divina Armonie”

Solisti: Alexandra Tarniceru (soprana), Emanuela Pascu (mezzosoprana),
Narcis Brebeanu (tenor), Nicolae Lupu (bariton), Marian Micu (percutie), Andrei Bogdan (percutie)

21.00 Film: Forta destinului de Giuseppe Verdi (partea II)

Duminica, 17 iunie
18.30 – 19.30 Ora de dans

19.30 – 21.00 Carnavalul animalelor de Camille Saint-SaŰns

Cu: Cvartetul Imperioso, Toma Popovici (pian), Raluca Ouatu (pian),
Matei Ioachimescu (flaut), Adrian Duminica (clarinet),
Alexandru Anastasiu (percutie), Razvan Popescu (contrabas)
Povestitor: Silviu Biris

21.00 Film: Al Mc Kay si Earth, Wind& Fire



sursa: 4arte.ro


 
Tag-uri
muzica clasicaLa Bucuresti 
Evenimente in Urmatoarele 2 saptamani
Stiri
LMMJVSD
Anul anteriorIunie 2012 Anul urmator
    
 
       
 Ianuarie
Februarie
Martie
Aprilie
Mai
Iunie
Iulie
August
Septembrie
Octombrie
Noiembrie
Decembrie
 
echipa dordeducaPrima pagin─â | Evenimente | Impresii | Foto | Stiri | Echipa | Parteneriate
Toate materialele de pe aceste pagini sunt scrise de noi pentru placerea cititorilor nostri. Avem totusi niste Conditii de utilizare.
despre noi
publicitate
parteneriate
echipa
contact
Cu scuzele de rigoare, dordeduca.ro e momentan ├«n hibernare; vom reveni ├«ntr-o form─â nou─â. ┬»\_(Ńâä)_/┬» [ 📸 instagram]